Гройсман: Я – за розумне впровадження ринку землі: до 200 га в одні руки, тільки для громадян України, купувати мають фермери, а не холдинги

Гройсман: Політики не готові брати на себе відповідальність і якісно провести земельну реформу
Фото: kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що тема ринку землі в Україні "зручна" для спекуляцій. Він вважає, що в парламенті нинішнього скликання не вистачить голосів для проведення земельної реформи.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман переконаний, що 2019 року в Україні не ухвалять законодавства про ринок землі. Про це він сказав у інтерв'ю LIGA.net, опублікованому 18 лютого.

"Політики не готові брати на себе відповідальність і якісно провести цю реформу. До того ж це зручна тема для спекуляцій на страху людей... Я думаю, ні, для цього не вистачить голосів", – сказав Гройсман.

Він вважає, що процес повинен "іти еволюційно" і його потрібно обговорювати з українцями.

"Я виступаю за розумне впровадження ринку землі з чіткими умовами. Обмежений обсяг володіння – до 200 га в одні руки плюс 200 га на фермерське господарство. Право власності лише для громадян України. Купувати землю повинні фермери, а не холдинги. Створення малих і середніх фермерських господарств – це пріоритет. Ми опрацювали додатково з міжнародними партнерами здешевлення кредитів, щоб фермери могли залучити кошти для купівлі землі. Тоді цей ринок буде справедливим і живим", – сказав прем'єр.

За його словами, не можна допустити, щоб великі земельні наділи отримало "кілька гравців".

Гройсман заявив, що Міжнародний валютний фонд не зобов'язував Україну ввести ринок землі 2019 року.

"Ні. Цього немає. Наші міжнародні партнери ставляться до цього з розумінням", сказав він.

Мораторій на продаж землі сільгосппризначення діє в Україні із 2002 року.

Закон щодо продовження мораторію до 1 січня 2020 року Верховна Рада ухвалила 20 грудня 2018 року. 4 лютого 2019 року документ підписав президент.

Перший віце-прем'єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів запропонував президентові Порошенку ветувати цей закон.

Скасувати заборону на продаж сільгоспземель рекомендують кредитори і західні партнери України. У меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом у межах нової кредитної програми stand-by ідеться про те, що український уряд разом з експертами Світового банку розробили законопроект, який передбачає введення ринку земель сільськогосподарського призначення.