Гройсман запропонував повернути Держслужбі з питань праці право на раптові перевірки підприємств
3 листопада 2016 року парламент ухвалив зміни до закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та зобов'язав Державну службу з питань праці завчасно попереджати про інспекції, проводячи їх у присутності роботодавця, нагадав у своєму законопроекті глава уряду Володимир Гройсман.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пропонує повернути Державній службі з питань праці право на позапланові перевірки підприємств. Про це йдеться в його законопроекті №8045, який зареєстрували у Верховній Раді 15 лютого.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначено (.doc), що 3 листопада 2016 року парламент ухвалив зміни до закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та зобов'язав Державну службу з питань праці завчасно попереджати про інспекції та проводити їх у присутності роботодавця.
Також ідеться про те, що такі вимоги не дають змоги належно і своєчасно захищати права працівників.
Метою ухвалення законопроекту є "відновлення повноцінного державного нагляду", зокрема гірничого, і контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці.
До документа були зауваження в Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної регуляторної служби і Міністерства юстиції. Зазначають, що в червні та листопаді 2017 року з представниками відомств провели спеціальні зустрічі, за підсумками яких узгодили всі пункти ініціативи.
31 січня Гройсман заявляв, що Службу безпеки України, Нацполіцію, податкову міліцію та прокуратуру необхідно позбавити повноважень перевіряти бізнес. Водночас із грудня 2017 року правоохоронці зобов'язані фіксувати на відео обшуки на підприємствах.
Гройсман також зазначав, що уряд напрацював разом із Радою пакет із 35 законів, необхідних для створення нормальних умов для розвитку національного бізнесу в Україні.