Голова "Нафтогазу" про підготовку до зими: Завдання номер один – видобути і закачати у сховища достатньо газу

Чернишов вважає, що Україна має потенціал для того, щоб стати континентальним енергетичним хабом
Фото: naftogaz.com

НАК "Нафтогаз України" готується до зими, яка, за очікуваннями компанії, може бути не легшою, ніж минула. Про це у своїй колонці для "Forbes Україна" 8 вересня написав голова правління компанії Олексій Чернишов. 

"Опалювальний сезон 2022/2023 був найважчим за всю історію української незалежності. Але ми вистояли завдяки спільним зусиллям ЗСУ й енергетиків, які тримали кожен свою ділянку фронту. Сьогодні група "Нафтогаз" так само готується до зими, що, за очікуваннями, буде не легше минулої. Видобути і закачати у сховища достатньо газу є поточним завданням номер один. Але за деревами ми маємо бачити ліс і мислити не термінами опалювальних сезонів, а категоріями нової архітектури енергетичної безпеки та місця України на новій карті об’єднаної Європи", – написав він. 

Чернишов у колонці висловив думку, що Україна має потенціал для того, "щоб стати континентальним енергетичним хабом, забезпечивши незалежність собі та Європейському союзу".

Для цього, за його словами, потрібно зробити п'ять кроків: переконати ЄС повністю відмовитися від російських енергоносіїв, запропонувати  стабільну заміну російським вуглеводням, зробити ставку на ресурси України, прискорювати енергетичний перехід (за його словами, частка "зеленої" енергетики в портфелі НАК зростатиме) та проводити реформи, зокрема реформу корпоративного управління у НАК. 

Останній крок, на думку Чернишова, є основним. 

"Гроші йдуть за реформами. Україні потрібна перемога не тільки на полі бою, а й на полі права та економічних стимулів. Правила гри, впровадження яких відкладалося протягом десятиліть, мають бути імплементовані терміново. Цього вимагають час і обставини – і цього ж вимагає президент", – зазначив він. 

За словами Чернишова, державні компанії, зокрема "Нафтогаз", стануть "своєрідними хедлайнерами переходу з пострадянської парадигми до європейської, враховуючи їхню високу роль в економіці та у повоєнному відновленні".

"Саме тому для мене такою важливою є реформа корпоративного управління в компанії. Не стосуючись енергетики як такої, вона, однак, свідчить, що "Нафтогаз" грає за цивілізованими правилами. А значить, із компанією можна мати справу в довгострокових проєктах", – підкреслив він. 

Контекст:

У "Нафтогазі" зазначали 3 серпня, що у 2023 році група планує збільшити видобуток газу на 8% порівняно з минулим роком, писав "Укрінформ"