Інфляція в Україні в річному вимірі прискорилася до 10,2% – Держстат
У липні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 10,2%, у місячному вимірі ціни зросли на 0,1%. Про це свідчать дані Державної служби статистики, опубліковані 9 серпня.
Споживча інфляція відповідала траєкторії прогнозу, опублікованого в липні, але за окремими компонентами динаміка відрізнялася. Зокрема, раніше, ніж очікували, почалася корекція внутрішніх цін на соняшникову олію, водночас деякі харчові продукти дорожчали швидше, повідомили у пресслужба Нацбанку України.
"Під впливом стійкого споживчого попиту і підвищення виробничих витрат, зокрема на сировину, енергію та оплату праці, зростання цін на оброблені продовольчі товари надалі прискорювалося до 12,3%. Зокрема, продовжили дорожчати макаронні та кондитерські вироби, м'ясні та молочні продукти", – зазначили в релізі.
Підвищення вартості послуг прискорилося до 8,2%, на це вплинули стійкий споживчий попит і зростання виробничих витрат.
"Подорожчання туристичних послуг сповільнилося завдяки збільшенню пропозиції закордонного відпочинку. Унаслідок різкого спаду захворюваності та сприятливої ситуації на валютному ринку сповільнилося зростання цін на непродовольчі товари (до 1,2%). Зокрема, повільніше дорожчали фармацевтична продукція та медичні товари, мийні засоби та автомобілі, а одяг і взуття, домашній текстиль подешевшали. Водночас під впливом стійкого споживчого попиту швидше зростала вартість електроніки, товарів для особистого догляду, меблів і посуду", – заявили в НБУ.
За прогнозом експертів, протягом третього кварталу інфляція залишатиметься вище ніж 10%, але сповільниться наприкінці року.
"За підсумком 2021 року інфляція складе 9,6% і повернеться до цілі Національного банку 5% у другому півріччі 2022 року. Сповільненню інфляції сприятимуть надходження на ринки нового врожаю, корегування глобальних цін на енергоносії та продовольство, а також посилення монетарної політики НБУ, зокрема підвищення облікової ставки і згортання антикризових монетарних заходів", – резюмували в Нацбанку України.
Контекст:
За даними Нацбанку, інфляція в Україні 2020 року прискорилася до 5%.
У січні Нацбанк прогнозував, що в річному вимірі інфляція 2021 року буде на рівні 7%, у квітні погіршив прогноз до 8%.
За даними Держстату, у червні інфляція у країні знизилася до 0,2%, у річному вимірі залишилася 9,5%.
Уряд очікує, що інфляція в Україні повернеться в межі цільового діапазону 5%±1 процентний пункт до 2023 року.