Японські компанії можуть побудувати в Чорнобилі сонячну електростанцію
Японські компанії Deloitte Touche Japan і Green Power Development Japan зацікавлені в будівництві об'єктів сонячної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження. Про це керівники компаній говорили під час свого візиту в Україну.
Представники японських компаній Deloitte Touche Japan і Green Power Development Japan під час свого візиту в Україну заявили про зацікавленість у будівництві в Чорнобильській зоні відчуження сонячної електростанції. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Під час зустрічі з главою директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольгою Буславець представники японських компаній обговорювали основні економічні та технічні аспекти проекту будівництва сонячної електростанції потужністю до 1,2 ГВт.
20 березня 2017 року міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявляв, що Україна отримала 52 заявки від різних компаній на встановлення об'єктів сонячної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження.
Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко заявляла 13 червня 2017 року, що для розміщення об'єктів сонячної енергетики в зоні відчуження ЧАЕС відібрано масив площею 1172 га.
У жовтні 2017 року Семерак заявляв про зацікавленість Engie SA в інвестуванні в будівництво сонячної електростанції на території зони відчуження ЧАЕС. У червні 2018 року міністр повідомив, що уряд Франції готовий інвестувати €1 млрд у будівництво сонячної електростанції в Чорнобилі потужністю 1,2 ГВт.
У жовтні 2018 року Україна ввела в експлуатацію першу в Чорнобильській зоні сонячну електростанцію, побудовану неподалік від реактора Чорнобильської АЕС. Комплекс складається з приблизно 3,8 тис. панелей, його побудовано на території, яка залишається непридатною для проживання. Потужність сонячної електростанції становить 1 МВт. Цього досить для забезпечення 2 тис. квартир.