Яценюк розповів, скільки мільярдів доларів втратила Росія 2022 року G

Яценюк зазначив, що Росії у 2022 році довелося друкувати гроші
Фото: Арсеній Яценюк / Facebook

Втрати Росії у 2022 році, коли вона повномасштабно вторглася в Україну, виявилися не такими, як на це очікували. Про це в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк.

"Якщо подивитися за 2022 рік, що відбулося в Росії? Падіння російського ВВП склало 2,9%. Звичайно, це не те, на що всі очікували. Тому що всі очікували на 1015%. Але 2,9% – це 2,9%. Я можу довго пояснювати, чому тільки 2,9. [...] У першу чергу тому, що надто стрімко виросли ціни на енергоносії. Але це втрати $73 млрд", – сказав він.

Експрем'єр України підкреслив, що офіційна статистика в Росії може не збігатися з реальністю у зв'язку з тим, що "там брешуть, як пси".

"До речі, дефіцит [держбюджету у РФ] великий. $51 млрд дефіциту, це 2,4% проти 1% запланованого. Тепер. Ті витрати, які вони планували на 2022 рік і які вони реально виконали, вони на 24% більше профінансували. А це треба було $115 млрд залучити. Тому вони податки збільшували, витягували дивіденди з "газпромів", "роснефтей", гроші друкували", – пояснив Яценюк.

Він зазначив, що інфляція в РФ сягнула 12% – "збільшено внутрішній борг на $36 млрд, на 14%".

"Зменшено прямі іноземні інвестиції – $17 млрд, це 55%. Далі – падіння експорту газу, втрати на експорт, додаткові показники. Тобто, в принципі, мій висновок такий. Це не той ефект, на який я очікував особисто від санкцій, скажу відверто. Я очікував на набагато крутіше падіння Росії. Але це серйозний перший етап, як знесилити російську військову машину через фінансування її у першу чергу через продаж вуглеводнів. Тому що 60% російського бюджету – це що? Це дві педалі – нафта і газ", – наголосив Яценюк.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія, Японія та інші країни ввели проти РФ кілька пакетів санкцій, зокрема особисто проти президента Росії Володимира Путіна й топпосадовців РФ.

Під санкції, зокрема, потрапили всі 328 депутатів Держдуми, які проголосували за звернення до Путіна з проханням визнати "незалежність" територій, окупованих російськими угрупованнями "ЛДНР". У мінфіні США наголосили, що це рішення Путін використав для виправдання війни проти України.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року на РФ наклали майже 11 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – 13,5 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і КНДР.