Юристи Жеваго заявили, що вимагатимуть повернення газу, через який провели обшуки у Коболєва

Слідство перевіряє інформацію про правомірність повернення "Нафтогазом" боргу, який виник понад 20 років тому, комерційним структурам
Фото: depositphotos.com
Юристи екснардепа, мільярдера Костянтина Жеваго заявили "Прямому", що вдячні правоохоронним органам, які відреагували на вимогу розібратися у ситуації з газом на суму майже 2,2 млрд грн. 305 млн м³ газу, за їхньою інформацією, від НАК "Нафтогаз" намагалися передати через "Укренергозбут" компанії "Фін-Інвест".

Представники Жеваго заявили, що із власності держави газ намагалися передати шахрайським компаніям. Вони стверджують, що "Укренергозбут" був "шахрайським чином украдений у пана Жеваго і незаконним рейдерським чином за допомогою "чорних" нотаріусів/реєстраторів переоформлена на нібито нового власника/бенефіціара, який був прописаний в "ДНР"/"ЛНР"

Також вони заявили, що "Фін-Інвест" без допомоги попереднього керівництва НАК "Нафтогаз України" не змогла б "провернути цю шахрайську схему".

"Ми дякуємо правоохоронним органам, які нарешті відреагували на наші законні вимоги та запити розібратися в ситуації, порушити кримінальні справи і розслідувати корупцію та шахрайство з боку керівництва НАК "Нафтогаз України" і всіх задіяних у цій шахрайській схемі осіб. Ми також сподіваємося, що всі винні в цій крадіжці будуть притягнуті до відповідальності", – цитує "Прямий" юридичних консультантів Жеваго.

Вони зазначили, що очікують на притягнення до відповідальності групи осіб за спробу розкрадання газу.

"Листами від законних акціонерів ПрАТ "Укренергозбут", які є власниками які є власниками 305 млн м&³3; природного газу, ми попереджали пана Коболєва, пана [в.о. директора "Укртрансгазу" Сергія] Перелому та всіх інших, що усі особи, які намагалися отримати газ, що належить компанії "Укренергозбут", будуть притягнуті до відповідальності. Керівники "Нафтогазу" та "Укртрансгазу", стосовно яких сьогодні (1 лютого. "ГОРДОН") проводилися слідчі дії, а також керівники та бенефіціари фінкомпанії "Фін-Інвест" та інші шахраї, а саме Ігор Олексійович Воронов, Сергій Анатолійович Грачов і колишні депутати Леонід Васильович Крючков та Сергій Миколайович Тронь, відповідатимуть за цю крадіжку, корупцію та нанесення шкоди державі відповідно до законодавства України”, – додали юристи.

Адвокати наголосили, що згідно з нещодавніми рішеннями судів, законні акціонери ПрАТ "Укренергозбут" повернули контроль над компанією і відповідно до законодавства України вимагатимуть повернення газу, який є у власності ПрАТ "Укренергозбут".

Контекст:

1 лютого ДБР повідомило про обшуки у колишнього керівництва НАК "Нафтогаз України", АТ "Укртрансгаз" та керівників приватних підприємств у межах розслідування справи за фактом незаконного відчуження у 2020 році природного газу на 2,2 млрд грн.

Слідство перевіряє інформацію про правомірність повернення "Нафтогазом" боргу комерційним структурам, який виник понад 20 років тому. У ДБР наголосили, що Коболєв підписав рішення акціонера АТ "Укртрансгаз" щодо мирових угод, які дали змогу вивести газ із власності держави без погодження із наглядовою радою НАК.

Твердження Коболєва, що у 2020 році наглядова рада компанії погодила мирову угоду між АТ "Укртрансгаз", ТОВ "Профі Газ", ПрАТ "Укренергозбут" та ТОВ "Фінансова компанія "Фін-Інвест", за підсумками якої "Укртрансгаз" передав приватним компаніям 305 млн м&³3; газу, не відповідає дійсності, заявили в НАК.

Спори щодо цього газу вели ще з 1999 року, пояснила "Економічна правда". Тоді ЗАТ "Укренергозбут" передало державному підприємству "Укртрансгаз" 418 млн м&³3; газу. Останнє мало доправити паливо споживачам, яких вкаже "Укренергозбут".

Однак із цього обсягу доправили лише частину газу, а в газотранспортній системі залишилося 305 млн м&³3; палива. Саме за них сторони судилися 20 років.

У 2019 році у конфлікті з'явилася третя сторона – пов'язане із Жеваго ТОВ "ФК "Фін-Інвест", яке викупило право на одержання спірного газу. У середині 2020 року права вимоги від "Укренергозбуту" перейшли до іншої фірми – ТОВ "Профі Газ", пов'язаного з київським бізнесменом Ігорем Вороновим. Наприкінці року "Нафтогаз" вирішив укласти мирову угоду із цим пулом фірм.

"Укртрансгаз" попросив "Нафтогаз" оформити договір позики на 300 млн м&³3; газу, щоб віддати їх "Профі Газу". Угоду затвердили рішеннями суду від 10-го і 13 листопада. Отже, газ вартістю 2,2 млрд грн отримала компанія "Профі Газ".

Спори між колишніми та нинішніми власниками "Укренергозбуту" за права на цей газ тривають досі. "Укртрансгаз" вимагає у "Нафтогазу" відшкодувати йому завдані збитки через повернення газу, який передали ТОВ "Профі Газ".