Кабмін переконав МВФ не підвищувати пенсійного віку до 63 років для українців – Рева
Україна і МВФ чотири місяці вели переговори про необхідність підвищення пенсійного віку для українців, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.
Уряд України зміг переконати МВФ у тому, що не треба підвищувати пенсійний вік для українців до 63 років. Про це у ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.
"Ми вважали це неприйнятним у нашій країні в даний момент і запропонували інший варіант вирішення цієї проблеми. Дискусії тривали чотири місяці. Нам вдалося знайти рішення цього питання без підвищення загального пенсійного віку", − підкреслив Рева.
Рева також відзначив, що на сьогодні пенсійний вік для жінок становить 58,5 років. За його словами, згідно з пенсійною реформою 2011 року, вік для виходу на пенсію для жінок щорічно буде підвищуватися на півроку і завершиться в 2021 році. Тоді жінки будуть виходити на пенсію, як і чоловіки - в 60 років.
Рада директорів МВФ схвалила надання чергового траншу Україні 3 квітня. Того ж дня було опубліковано текст меморандуму. Відповідно до нього український уряд повинен провести пенсійну реформу до кінця квітня 2017 року.
Реформа має охоплювати "новий перелік варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку порівняно з наявним нині". Крім того, необхідно ввести "додаткові пенсійні виплати для стимулювання більш тривалої зайнятості громадян та більш пізнього виходу на пенсію".
Реформа повинна набути чинності з 1 січня 2018 року.
Підвищення пенсійного віку як одне із зобов'язань України перед МВФ згадано в проекті меморандуму, який на початку року публікувала "Економічна правда". Віце-прем'єр України Павло Розенко заявляв, що питання про підвищення пенсійного віку ще в січні зняли з переговорів із МВФ.