Кабмін України анонсував зниження вартості квитків на внутрішні авіаперевезення
Кабінет Міністрів України планує ввести механізм, який допоможе знизити вартість квитків на внутрішні авіаперевезення. Про це під час наради 20 квітня заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє пресслужба Кабміну.
Учасники наради, серед яких були міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко, а також очільник Мінфіну Сергій Марченко, розглянули питання введення нульової ставки ПДВ на внутрішні рейси для українських авіаперевізників.
За словами Шмигаля, це сприятиме здешевленню квитків і відновленню туризму в Україні.
"Звільнення від оподаткування призведе до зменшення витрат і здешевлення авіаквитків на внутрішні рейси. Українці, зі свого боку, отримають ширший доступ до швидких і безпечних подорожей усередині країни. Ці законодавчі зміни необхідно внести якнайшвидше, щоб уже цього літа збільшити туристичний потік", – підкреслив Шмигаль.
За підсумками наради прем'єр-міністр дав доручення міністерствам провести підготовчу роботу та оперативно розробити необхідні зміни до законодавства.
Контекст:
За даними Міжнародної організації цивільної авіації, через пандемію коронавірусу міжнародні авіаперевезення 2020 року скоротилися на 60%, кількість авіаперельотів повернулася до рівня 2003 року.
Пандемія коронавірусу завдала світовому туризму збитків на $320 млрд, підрахували в ООН.
Криклій у січні цього року говорив, що обсяг пасажирських авіаперевезень в Україні 2020-го становив майже 30% від обсягу 2019 року.
"Якщо раніше Міжнародна асоціація повітряного транспорту ІАТА говорила про те, що обсяг перевезень повністю відновиться на 2023 рік, то вже тепер у них прогнози на 2024-й. Ми розраховуємо, що цього року за умови, що все буде рухатися по прогнозованій площині, якщо успішно піде програма з вакцинації і країни будуть відкриватися, якщо не будуть виникати чергові штами коронавірусу чи нові всесвітні хвилі епідемії, ми вийдемо на половину обсягів авіаперевезень від 2019 року. Нагадаю, що 2019 рік був найуспішнішим для авіації, найбільше пасажирів було перевезено. Уже у 2022 році – приблизно на три чверті, і тоді вже у 2023 році, за такими прогнозами, повністю відновимо той обсяг, який був до пандемії", – пояснював міністр.