Кабмін України спростив будівництво повітряних ліній електропередавання й електропідстанцій
"Щоб швидше відновити енергосистему, ухвалюємо рішення про спрощення будівництва повітряних ліній електропередавання і підстанцій. На час воєнного стану знімаємо вимогу проведення оцінки впливу на довкілля щодо таких об'єктів", – сказав він.
За словами Шмигаля, цей крок є виправданим в екстремальних умовах повномасштабної війни, яку Росія веде проти України.
Як повідомила пресслужба, Кабмін ухвалив підготовлену Міністерством енергетики постанову "Про внесення змін до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року №1010".
"Документ знімає вимогу проведення оцінки впливу на довкілля при будівництві повітряних ліній електропередавання напругою 220 кВ і більше та підстанцій напругою 330 кВ і більше у період дії воєнного стану. Зазначене рішення сприятиме максимально терміновому та ефективному відновленню об'єктів енергетичної системи України, пошкоджених або зруйнованих внаслідок російської військової агресії", – ідеться в повідомленні.
Контекст:
Росія цієї осені та взимку здійснила дев'ять масованих ракетних атак на українську енергетику, не рахуючи обстрілів меншого масштабу.
Після ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла в блекаут, її поступово відновлювали, повідомляли в Міненерго. Після цього були нові великі атаки, які серйозно пошкодили українські енергооб'єкти.
За даними уряду, фактично 50% енергосистеми пошкоджено чи зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції й більшість ГЕС.
Президент РФ Володимир Путін визнав, що Росія цілеспрямовано обстрілює об’єкти енергетичної інфраструктури України.