Кабмін України затвердив список 26 великих підприємств для приватизації у 2018 році
Уряд на засіданні 10 травня затвердив список великих підприємств для приватизації у 2018 році. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Під час виступу виконувач обов'язків голови Фонду держмайна України Віталій Трубаров розповів, що до списку увійшло 26 підприємств.
18 із них в управлінні ФДМУ: енергопостачальні компанії "Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Миколаївобленерго", "Хмельницькобленерго", Херсонська теплоелектроцентраль, Дніпровська ТЕЦ, Криворізька ТЕЦ, Сєвєродонецька ТЕЦ, заводи "Азовмаш", "Турбоатом", Запорізький титано-магнієвий комбінат, "Оріана", Завод алюмінієвої фольги, "Президент-Готель", "Центренерго", Одеський припортовий завод і "Сумихімпром".
Три об'єкти підпорядковуються Міністерству економічного розвитку і торгівлі: Об'єднана гірничо-хімічна компанія, завод "Електроважмаш", Дніпровський електровозобудівний завод.
Аграрний фонд і Державна продовольчо-зернова корпорація України підпорядковані Міністерству аграрної політики та продовольства.
Один об'єкт підпорядкований Міністерству енергетики та вугільної промисловості – це вугільна компанія "Краснолиманська". Ще одне підприємство в управлінні Кабміну – це НАК "Украгролізинг", а ще один об'єкт підпорядкований Міністерству охорони здоров'я – "Індар".
У квітні 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що уряд має намір продати 3,5 тис. державних підприємств.
У держбюджеті-2018 доходи від приватизації передбачено на рівні 21,3 млрд грн.
7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.