Кабмін ухвалив концепцію розвитку Національної гвардії України до 2020 року

Український уряд схвалив концепцію розвитку Нацгвардії
Фото: Gordonua.com

Під час реалізації концепції розвитку передбачено вдосконалення структури та складу Національної гвардії України в рамках стандартів відповідних підрозділів держав-членів НАТО і ЄС.

Кабінет Міністрів України затвердив концепцію розвитку Національної гвардії на період до 2020 року. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 1 лютого, на засіданні уряду, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Як повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України, ця концепція визначає основні принципи та напрями розвитку Нацгвардії як складової сектору безпеки й оборони України.

У відомстві уточнили, що реалізація цієї програми розрахована на два етапи: перший – 2017 рік, другий – 20182020 роки. Протягом цього періоду передбачено, зокрема, вдосконалення структури й складу Національної гвардії в рамках стандартів відповідних підрозділів держав-членів НАТО і ЄС.

"Також заплановано обладнання сучасними системами військового радіозв'язку, засобами військової розвідки тактичного рівня, зокрема безпілотними авіаційними комплексами, і відновлення в повному обсязі непорушних військових запасів для забезпечення формувань військового часу", – наголошується в повідомленні.

За даними МВС, Національна гвардія укомплектовуватиметься професійно підготовленими військовослужбовцями, які проходитимуть військову службу за контрактом. Планується, що їх чисельність досягне 60 тис. осіб.

У міністерстві додали, що фінансування концепції розвитку Нацгвардії буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням наявних фінансових ресурсів, міжнародної допомоги (технічної, гуманітарної, консультативної) та інших джерел, не заборонених законом.

13 березня 2014 року Верховна Рада прийняла закон "Про Національну гвардію України". Так, Внутрішні війська МВС було перетворено в Нацгвардію – нове військове формування, яке було наділене правоохоронними функціями й призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства й держави від злочинних та інших протиправних посягань.