Колишнього заступника мера Харкова затримано у справі про розкрадання на будівництві фортифікацій
Групу людей на чолі з колишнім заступником мера Харкова повідомили про підозру в заволодінні бюджетними коштами, виділеними на будівництво фортифікацій у прифронтовій зоні Харківської області. Про це 28 червня повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
У розслідуванні, яке веде Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону, фігурують, окрім ексвіцемера, четверо виконавців: двоє керівників підприємств і двоє фізичних осіб-підприємців.
Їх підозрюють у привласненні 5,4 млн грн.
"Організатор і директор одного з підприємств як основний підрядник залучили до протиправної діяльності керівника фірми-прокладки й двох таких самих ФОП, які здійснили закупівлю майна для облаштування фортифікації за цінами, завищеними більше ніж на 30% від ринкових", – ідеться в повідомленні.
Фігурантів підозрюють за кількома статтями Кримінального кодексу України, які стосуються створення злочинної організації, організації розкрадань і підроблення документів, розкрадань і службового підроблення. Усіх підозрюваних затримали, їм готуються обрати запобіжний захід, зазначив Кравченко. Прокуратура проситиме заарештувати їх без права застави.
"Гвара Медіа" пише, що затриманий колишній заступник мера – це Андрій Руденко, який працював із нинішнім міським головою Ігорем Тереховим і попереднім градоначальником Геннадієм Кернесом. Руденка звільнили 4 квітня 2024 року, повідомляло Kharkiv Today.
Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції опублікував фото затримання підозрюваних.
Контекст:
За даними Харківського антикорупційного центру, у грудні суд надав доступ у межах досудового розслідування до внутрішньої інформації про ТОВ "Тех-Інком", яке протягом 2024 року уклало 32 договори з Харківською обласною адміністрацією на загальну суму 556 млн грн.
Одна із засновників ТОВ "Тех-Інком" – Вікторія Письмак, вона відома як помічниця Руденка. ТСН у розслідуванні в липні 2024 року з'ясувала, що Письмак – не просто помічниця, а людина, з якою проживав чи проживає разом Руденко. Також, за даними правоохоронців, Письмак і Руденко мають спільну дитину, кажуть у ХАЦ.