Компанія "Метінвест" заявила про завершення найбільшого екологічного проєкту в історії України

Після введення всіх нових фільтрів викиди пилу знизяться на 90%, а викиди сірки – на 46%

Фото: metinvestholding.com
Завдяки проєкту реконструкції очисних споруд агломераційної фабрики ММК імені Ілліча викиди пилу в Маріуполі скоротяться на третину, повідомили в компанії "Метінвест".

На агломераційній фабриці ММК імені Ілліча завершено масштабну екологічну модернізацію, яка тривала понад сім років і обійшлася "Метінвесту" в більше ніж $160 млн. Про це 16 грудня компанія повідомила на своєму офіційному сайті.

За даними "Метінвесту", до останнього часу на аглофабрику припадало 80% усіх викидів підприємства і до 40% викидів пилу в Маріуполі, але зараз рівень уже приведено до європейських стандартів. Після введення всіх нових фільтрів двоступеневого очищення викиди пилу знизяться на 90%, сірки – на 46%.

"Цим проєктом ми вкотре довели, що вміємо дотримувати слова. За останні роки нам випало чимало випробувань, але ми продовжували крок за кроком модернізувати обладнання аглофабрики, вкладаючи в нього чималі кошти, тому що знали, як це важливо для жителів Маріуполя. Ні криза, ні коронавірус не завадили нам виконати реконструкцію в обіцяні терміни. Я вдячний усім, хто працював над цією без перебільшення історичною модернізацією всі ці роки. Тепер аглофабрика на комбінаті імені Ілліча не тільки найбільша в Європі, але ще й найекологічніша та найсучасніша", – зазначив генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков.

Генеральний директор ММК імені Ілліча Тарас Шевченко додав, що екологічну модернізацію на підприємстві будуть продовжувати.

"Ми завершуємо проєкт тривалістю більше ніж сім років – один із найважливіших у сучасній історії підприємства. Аглофабрика дійсно гостро потребувала модернізації, і у групі "Метінвест" ухвалили своєчасне рішення. Зниження екологічного навантаження – одне із пріоритетних завдань, яке перед нами ставить "Метінвест". Але найголовніше, що такі непрості завдання завжди підкріплено фінансами і фахівцями. Сьогодні труби аглофабрики більше не димлять. Наша наступна мета – доменний переділ, і ми також його обов'язково виконаємо", – підкреслив керівник комбінату.

У пресслужбі розповіли, що через пандемію коронавірусу італійські підрядники з Termokimik Corporation були змушені на початку весни поспіхом покинути Україну, а внаслідок жорсткого карантину в Італії Termokimik зупинила роботу. Але в середині літа фахівці змогли повернутися в Україну і завершити роботи вчасно.