Компанія супутниці Резніченка – тренерки з фітнесу – за час вторгнення РФ заробила 1,5 млрд грн на ремонті доріг у Дніпропетровській області – ЗМІ

За інформацією журналістів, компанія, співзасновницею якої є Хланта (на фото), 2022 року освоїла 1,5 млрд грн на дорожні роботи у Дніпропетровській області
Фото: dnepr.sporty.ua
2 листопада журналісти програми "Схеми" (проєкт "Радіо Свобода") та "Української правди" синхронно випустили розслідування про ремонт доріг у Дніпропетровській області і прибуток, який отримує на цьому компанія "Будінвест Інжиніринг".

За даними ЗМІ, статутний капітал фірми поділено між трьома особами. Одна з них – Яна Хланта, яка працює фітнес-тренеркою в одному зі спортклубів Дніпра. Друга – віцепрезидент баскетбольного клубу "Прометей" Павло Чухно. Обоє володіють частками по 49%.

Ще 2% належать директору компанії Дмитрові Літнаровичу.

Хланта, як з'ясували журналісти, найімовірніше, має стосунки з головою Дніпропетровської обласної державної військової адміністрації Валентином Резніченком.

"Українська правда" написала, що Хланта – "далеко не чужа людина" для Резніченка. Джерела видання повідомили, що в період із 2020-го до 2021 року пара щонайменше п'ять разів подорожувала вдвох за кордон. За даними "Схем", таких поїздок не менше ніж вісім.

Інфографіка: radiosvoboda.org

Журналісти сумніваються, що Чухно – реальний, а не номінальний власник половини фірми.

"Він – менеджер та партнер дніпровських бізнесменів-братів Володимира та Леоніда Дубинських. Володимир Дубинський, власне, і володіє баскетбольним клубом "Прометей", яким управляє Павло Чухно. Дружина Чухна Олена отримувала довіреність на представництво інтересів матері дітей Володимира Дубинського. Більше того, на сайті БК "Прометей" повідомляється, що генеральний спонсор клубу – фірма "Будінвест Інжиніринг", найбільший отримувач бюджетних коштів Дніпропетровщини. Що із цим не так? Справа в тому, що брати Леонід та Володимир Дубинські... уже 10 років перебувають у розшуку ФБР (США)", – ідеться у розслідуванні "Схем".

За інформацією обох редакцій, "Будінвест Інжиніринг" після початку повномасштабного вторгнення отримала 1,5 млрд бюджетних коштів на ремонт доріг у Дніпропетровській області. І це найбільший показник серед дорожніх підрядників, які освоюють кошти у регіоні 2022 року.

Інфографіка: radiosvoboda.org

Окрім того, Дніпропетровська область цього року – рекордсмен серед регіонів України щодо витрат коштів на ремонт доріг.

"Від березня і станом на 31 жовтня Дніпропетровська область уже витратила на ремонт доріг рекордні 2 млрд 314 млн грн. Для порівняння – це більше, ніж за цей час витратили Київщина, Харківщина, Сумщина та Одещина разом узяті. Включно з обласними центрами", – наголошують журналісти "Схем".

Інфографіка: radiosvoboda.org

Водночас дорожня інфраструктура області незначно постраждала від російських обстрілів порівняно з регіонами, де вели активні бойові дії, розповіли у Київській школі економіки.

"У частині дорожнього господарства втрати Дніпропетровської області не є значними в порівнянні з іншими областями, де велися активні бойові дії. Наприклад, із лютого в області пошкоджено два мости. Один державного та один місцевого значення. А загалом по країні пошкоджено понад 300 мостів та мостових переходів", – ідеться в повідомленні КШЕ.

З'ясувати, які об'єкти ремонтують за ці кошти, неможливо, оскільки контрактів не публікують, наголосив у розмові зі "Схемами" журналіст Юрій Ніколов, який першим звернув увагу на фінансовий успіх фірми.

За інформацією "Схем", Бюро економічної безпеки наразі веде розслідування, матеріали якого свідчать, що "Будінвест Інжиніринг" серед інших дніпропетровських підрядників спрямовувала частину коштів на фірму з ознаками фіктивності.