Компанії, які вийшли з Росії, збільшили доходи набагато швидше, ніж ті, які залишаються в РФ – Київська школа економіки

Після повномасштабного вторгнення в Україну Росію покинуло понад 1 тис. компаній
Фото: pixabay.com

Дані за четвертий квартал 2022 року свідчать, що іноземні компанії, які вийшли з Росії, збільшують свою прибутковість швидше за ті, які ще працюють у державі-агресорі. Про це Київська школа економіки (KSE) проінформувала 3 квітня.

"Компанії, які вже вийшли (+7% [порівняно з попереднім періодом]) з Росії, і ті, які оголосили про вихід або призупинили діяльність (статус KSE "виходять", +6%), змогли збільшити свої доходи набагато швидше, ніж ті, які все ще залишаються (+2,5%) або вичікують (+2,3%)", – ідеться у повідомленні.

KSE наголошує, що "деякі з компаній навіть після продажу своїх локальних структур у Росії вважають за краще зберегти торговельні відносини з країною-агресором". Серед таких компаній згадують виробника підйомного обладнання Otis (США) й американську нафтопромислову сервісну групу Baker Hughes.

6 березня Київська школа економіки повідомляла, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року ринок Росії покинуло 6,4% іноземних компаній.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Росію почали покидати закордонні компанії, а проти РФ ввели кілька пакетів санкцій. Зокрема, у лютому ЄС увів 10-й пакет санкцій проти Росії. Вже обговорюють 11-й пакет санкцій.

За підрахунками Інституту керівників вищої ланки Єльського університету, з РФ станом на 28 січня 2023 року пішло більше 1200 компаній.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, з кінця лютого 2022 року на РФ наклали майже 11,5 тис. обмежень. Загалом з 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, понад 14 тис. Росія найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.