Країни ОПЕК+ погодили обсяги видобутку нафти на лютий і березень
Країни Організації країн – експортерів нафти і держави, що в неї не входять (ОПЕК+), домовилися поступово збільшити видобуток нафти на 2 млн барелів на добу. Про це йдеться в повідомленні організації від 5 січня за результатами засідання.
ОПЕК ухвалила рішення із січня цього року збільшити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу.
Згідно з опублікованою на сайті ОПЕК таблиці, загальний обсяг видобутку нафти країнами ОПЕК в лютому і березні 2021 року залишиться на рівні 22,1 млн барелів на добу, що відповідає рівню видобутку в січні. Водночас загальний добовий обсяг видобутку державами – партнерами ОПЕК за угодою ОПЕК+ зросте в лютому до 14,609 млн барелів (+75 тис. барелів на добу), а в березні – до 14,684 млн барелів (+75 тис. барелів на добу).
Із даних ОПЕК випливає, що нарощуватимуть видобуток тільки дві країни – Росія (на 65 тис. барелів на добу в лютому і в березні) і Казахстан (на 10 тис. барелів на добу в лютому і в березні).
Водночас міністр енергетики Саудівської Аравії Абдель Азіз бен Салман заявив, що його країна добровільно скоротить видобування нафти в лютому – березні приблизно на 1 млн барелів на добу, зазначає The Wall Street Journal. За квотою їм дозволено виробляти 9,119 млн барелів на добу.
За словами саудівського міністра, такий крок зробили "з метою підтримки нашої економіки, економіки наших друзів і колег, країн ОПЕК+ і для поліпшення галузі".
Після розвалу нафтової угоди між ОПЕК+ і Росією в березні 2020 року ціни на нафту обвалилися на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. 30 березня ціна Brent впала нижче за $23 за барель.
10 квітня країни ОПЕК+ оголосили про зниження рівня видобування нафти, але у зв'язку з рекордним падінням попиту на сировину через пандемію коронавірусу і спричиненою цим зупинкою промисловості вартість нафти продовжила падати. 20 квітня ціна на травневі ф'ючерси американської WTI вперше в історії стала негативною – котирування падали до мінус $40 за барель.
На рівень до рекордного падіння котирування нафти повернулися 30 квітня, напередодні набуття чинності угодою ОПЕК+ про рекордне скорочення нафтовидобування. У середині травня в ОПЕК заявляли, що нафтова криза вже позаду. На початку червня, коли країни ОПЕК+ домовилися про подальше скорочення нафтовидобування, північноморська нафта Brent подорожчала до $42,8 за барель, американська WTI – до $39,86.