Тука: Усередині Кабміну є домовленість, що якщо ВР ухвалить закон про спецконфіскацію, частину коштів передадуть на житло для переселенців
Щоб забезпечити потреби переселенців, у держбюджеті на 2017 рік треба було "відбирати" кошти або у військовослужбовців, або в Міністерства охорони здоров'я, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.
Через дефіцит державного бюджету не вдалося знайти коштів на програми із забезпечення житлом вимушених переселенців із Криму, Донецької та Луганської областей. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
"Болюче для мене питання: не вдалося знайти у держбюджеті через його дефіцит кошти на фінансування програм із забезпечення житлом переселенців. Щоб забезпечити потреби переселенців, треба було відбирати кошти або у наших військовослужбовців, або в Міністерства охорони здоров'я. На такі кроки ніхто не наважився. Остаточно стало зрозуміло, що не буде грошей, буквально у день прийняття бюджету у Верховній Раді", – розповів він.
Він додав, що переговори з цього питання "йшли до останнього".
"У нас є принципова домовленість усередині уряду, у тому числі з прем'єр-міністром і міністром фінансів, що у разі прийняття парламентом горезвісного закону про спецконфіскації, частина надходжень до бюджету буде миттєво переведена на вирішення цього питання", – заявив заступник міністра.
У листопаді 2015 року президент Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою закон, яким було внесено зміни до Кримінального кодексу України та визначено поняття спеціальної конфіскації грошей і майна. Цей законопроект входив до так званого безвізового пакета. Він мав створити основу для законного повернення $1,5 млрд, що належали представникам попередньої влади. Далі передбачали окремими законопроектами прописати умови застосування спеціальної конфіскації та розподілу отриманих коштів, але голосування за кілька подібних законопроектів провалювалося. Новий проект закону про спецконфіскацію уряд затвердив 14 вересня та передав на розгляд до Ради. 8 грудня парламент не зміг взяти за основу чи передати на доопрацювання цей законопроект.
Півострів Крим був окупований Росією в 2014 році. Анексії не визнає більшість країн світу. Збройний конфлікт на сході України почався в квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей. Станом на 16 січня 2017 року в Україні зареєстрували 1,6 млн переселенців з Донбасу та з Криму.