"Метінвест" 2022 року сплатив 20,5 млрд грн податків
У компанії зазначили, що трійка найбільших відрахувань має такий вигляд:
- податок на прибуток – 6,6 млрд грн;
- єдиний соціальний внесок – понад 4 млрд грн;
- податок на доходи фізичних осіб – 3,7 млрд грн.
"Водночас в умовах воєнних дій українські підприємства "Метінвесту" торік збільшили плату за користування надрами на 10% проти 2021 року – до 3,2 млрд грн, а плату за землю на 28% – до 1,1 млрд грн. Також значним джерелом наповнення державного й місцевих бюджетів України у 2022 році став екологічний податок, що становить понад 600 млн грн", – ідеться в повідомленні.
Генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков зазначив, що минулий рік був дуже складним для всієї країни і для бізнесу зокрема.
"Підприємства "Метінвесту" в Україні працюють під постійною загрозою ворожих обстрілів і дефіциту електроенергії. Нам довелося перебудувати роботу, зокрема через зупинення маріупольських комбінатів і логістичні обмеження. Проте група залишається одним із найбільших платників податків у державі й одним із найбільших приватних спонсорів української армії. Ми й надалі будемо надійною опорою для країни – до й після перемоги України над ворогом", – наголосив він.
Контекст:
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну зупинило роботу підприємств групи "Метінвест" у Маріуполі – там розташовані меткомбінати імені Ілліча та "Азовсталь". "Азовсталь" фактично зруйновано внаслідок обстрілів і бомбардувань, оскільки завод став останнім оплотом захисників міста. Про долю ММК імені Ілліча та ймовірні руйнування відомо мало.
Також "Метінвест" зупинив найбільший у Європі Авдіївський коксохім і втратив контроль ще над низкою активів, решта українських підприємств працюють із мінімальним завантаженням, повідомляли в компанії у вересні 2022 року.