Мільярдер Гінзбург: За деякий час може з'явитися доларкоін чи єврокоін
Криптовалюта незабаром стане елементом повсякденного життя, уважає українсько-американський бізнесмен Марк Гінзбург.
Інвестувати у криптовалюту можна, лише усвідомлюючи всі ризики, яких вона може зазнати. Про це українсько-американський бізнесмен Марк Гінзбург 20 грудня розповів в інтерв'ю "Главкому".
"Якщо в людини сьогодні "в банці" є $100 тис., перше, що я раджу зробити, – перевірити щільність прилягання кришки до цієї банки. Друге – узяти з тієї банки не більше ніж $5 тис. і придбати на них криптовалюти. Лише $5 тис. – не тому, що я не вірю у криптовалюту. Навпаки, незабаром вона стане фактом нашого повсякденного життя. Я глибоко переконаний, що якщо біткоін залишиться біткоіном, то він коштуватиме і 30, і 50, і $100 тис.", – зазначив він.
Водночас він назвав два аспекти, які можуть вплинути на курс криптовалюти.
"Сьогодні біткоін коштує $20 тис., а за деякий час він може коштувати $100 тис. Але післязавтра він може коштувати $3 тис., а за, скажімо, 10 місяців – $1 тис. І це може тривати протягом кількох років. Наприклад, до такого результату може призвести успішна хакерська атака на одну з провідних світових бірж криптовалюти. Тому ліквідність біткоіна під питанням. Другий момент – за деякий час може з'явитися, наприклад, доларкоін чи єврокоін, тобто державна криптовалюта, що також критично впливатиме на курс біткоіна", – пояснив Гінзбург.
Бізнесмен порадив інвестувати у криптовалюту не більше ніж 5–10% заощаджень.
Гінзбург – засновник і президент інвестиційно-будівельного холдингу МТН, мільярдер і колекціонер. Наприкінці вересня 2017 року першим у світі продав нерухомість за криптовалюту. Операцію провів американський стартап Propy, покупцем став засновник інтернет-видання TechCrunch Майкл Аррінгтон. Гінзбург продав йому квартиру в Києві за криптовалюту Etherеum. На момент продажу в доларовому еквіваленті Гінзбург виторгував за нерухомість $60 тис., після зростання курсу криптовалют ця сума зросла майже вдвічі.
Криптовалюта – віртуальна грошова одиниця. Її не контролює жодний банк, вона не має купюр і банкнот, а всі операції проводять тільки в інтернеті, вони у відкритому доступі. Наразі у світі існує більше ніж дві тисячі криптовалют, найпопулярніші з них – Bitcoin (біткоін) та Ethereum (ефіріум).