Мінекономіки України підрахувало збитки від "карантину вихідного дня"
За оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, падіння ВВП очікують у межах прогнозу і воно не залежатиме від дії "карантину вихідного дня" в листопаді.
Втрати України у 2020 році від запровадження "карантину вихідного дня", який діяв у листопаді, становитимуть 0,04–0,06 відсоткового пункту і не матимуть істотного впливу на економічні підсумки року. Про це йдеться (.pdf) в огляді економічної активності Міністерства розвитку економіки та торгівлі України, опублікованому 9 грудня.
За розрахунками уряду, основний удар кризи, спричиненої коронавірусом, припав на малі та середні підприємства (МСП), не зачепивши водночас фінансової системи, що "дозволило уникнути фінансової дестабілізації і продовжити безперебійну діяльність банківської сфери".
За даними Мінекономіки, під дію "карантину вихідного дня" потрапили підприємства, які 2019 року виробили 6,2% від загальної доданої вартості. У зв'язку із цим відомство прогнозує, що за підсумками року ВВП України впаде на 4,8–5%.
"Карантин вихідного дня" в Україні діяв протягом трьох вікендів (14–15, 21–22 і 28–29 листопада). У ці дні було зачинено непродовольчі магазини та розважальні заклади, заклади громадського харчування працювали тільки на винос.
2 грудня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про "позитивний ефект" від заборони, але продовжувати "карантин вихідного дня" уряд не став.
За прогнозами уряду, ВВП України 2020 року впаде на 4,8% за інфляції 6,8%.
Міжнародний валютний фонд на початку року прогнозував зростання ВВП України на 3% за підсумками 2020 року, проте невдовзі після початку пандемії коронавірусу переглянув показники. В опублікованому в середині квітня прогнозі йшлося, що ВВП впаде на 7,7% цього року і зросте на 3,6% 2021-го.
Світовий банк на початку жовтня випустив прогноз, згідно з яким ВВП України 2020 року впаде на 5,5%. 2021 року прогнозують, що ВВП зросте на 1,5%, 2022 року – на 3,1%.