Міненерго планує створити на базі "Центренерго" й ефективних шахт вертикально інтегровану компанію

Т.в.о. голови Міненерго Буславець повідомила, як реформуватимуть шахти
Фото: kmu.gov.ua

Усі держшахти в Україні планують розподілити на три категорії, і до першої увійдуть ті, які стануть ресурсною базою для "Центренерго", повідомили в Міністерстві енергетики.

Міністерство енергетики України завершує роботу над концепцією трансформації вугільних регіонів, вона передбачає створення вертикально інтегрованої компанії (ВІК) на базі ПАТ "Центренерго" і найефективніших вугільних шахт. Про це заявила в.о. міністра Ольга Буславець за результатами поїздки у складі делегації прем'єр-міністра Дениса Шмигаля в Донецьку область, повідомляє сайт міністерства.

"Передбачається подальше створення вертикально інтегрованої компанії у складі "Центренерго" та найбільш ефективних вугледобувних підприємств", – зазначила глава Міненерго.

Вона розповіла, що в межах реформи всі шахти планують розподілити на три категорії: до першої увійдуть шахти, які стануть ресурсною базою для "Центренерго", до другої зарахують шахти подвійного призначення (видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, яке використовують у металургії), до третьої включать шахти, що підлягають приватизації не тільки як вуглевидобувні підприємства, але й як майнові комплекси з метою перепрофілювання.

За даними порталу "Хвиля", цього тижня Кабінет Міністрів планує створити міжвідомчу комісію для вибору оптимальної моделі об'єднання "Центренерго" з перспективними вугільними шахтами. Мета змін – забезпечити гарантований збут вугілля і ефективну приватизацію "Центренерго", яку заплановано на другий квартал 2021 року.

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус заявляв, що приватизація компанії має відбутися разом із сировинною базою. Для цього, за його словами, перед приватизацією потрібно перспективні державні шахти об'єднати з "Центренерго".

За передання "Центренерго" державних вугільних шахт виступив і генеральний директор генерувальної компанії Олександр Корчинський, він вважає, що в такий спосіб можна поліпшити фінансовий стан компанії і підвищити її вартість під час приватизації.

Улітку 2019 року в держкомпанії "Центренерго" призначили новий менеджмент, який пов'язують із групою "Приват" Ігоря Коломойського, писала "Економічна правда". Державна "Центренерго" почало постачати за заниженими цінами електроенергію на підприємства групи "Приват" – Нікопольський і Запорізький завод феросплавів, "Дніпроазот", а також трейдеру "Юнайтед Енерджі". За підсумками 2019 року збитки держкомпанії становили 2,5 млрд грн, хоча 2018 рік вона закінчила з 1,4 млрд грн прибутку.