Мінрегіон зобов'язав українців платити за весь обсяг води, який спожив їхній будинок – "Київводоканал"
Із лютого 2019-го жителям виставлятимуть рахунок за різницю між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинковим лічильником, і сумарним обсягом спожитої холодної води за показниками квартирних лічильників, повідомила прес-служба "Київводоканалу".
Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України затвердило методику розподілу між споживачами обсягів комунальних послуг у багатоквартирних будинках. Документ набув чинності 25 січня, повідомила прес-служба "Київводоканалу".
Методика передбачає, що мешканці будинку як власники цілісного майнового комплексу мають заплатити за весь обсяг води, що надійшов у будівлю.
Починаючи з лютого, у методику нарахування оплати за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення ввели принцип визначення і розподілу "небалансу" – різниці між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинковим лічильником, і сумарним обсягом спожитої холодної води за показниками квартирних лічильників, зазначено у повідомленні.
Для будинків, у яких усі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг "небалансу" розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання. У будинках, де частину приміщень не оснащено лічильниками холодної води, обсяг "небалансу" розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно до кількості людей, які користуються послугами.
Для кожного будинку встановлять дату, коли зніматимуть показники загальнобудинкового лічильника і розподілятимуть суму доплати між споживачами.
У "Київводоканалі" пообіцяли повідомити споживачам про розрахункову дату в оголошеннях на будинках і квитанціях на оплату.
У компанії додали, що можуть змінити порядок щомісячного передання жителями показників квартирних лічильників холодної води, встановивши його на дату, найближчу до часу зняття показників із загальнобудинкових лічильників.
Згодом "Київводоканал" видалив це повідомлення із сайта і назвав свою інформацію чутками.