"МОЗ проігнорувало попередження і шукає винних". "Медзакупівлі України" відповіли на обвинувачення у зриві закупівель на 1 млрд грн
Державне підприємство "Медичні закупівлі України" (МЗУ) відкидає обвинувачення Міністерства охорони здоров'я в зриві закупівель на суму майже 1 млрд грн. Реакцію ДП опубліковано 11 лютого у Facebook.
"Публічні нападки від органу управління на підприємство у своєму віданні, на жаль, не є новими. Необґрунтованість та упередженість таких заяв із боку міністерства свідчать про небажання керівництва МОЗ брати відповідальність за власну бездіяльність. Адже саме МОЗ протягом минулого року створило умови, що наразили на небезпеку зриву закупівель усього переліку номенклатури лікарських засобів та медичних виробів", – ідеться в повідомленні.
У ДП "МЗУ" висловили сподівання, що аудит закупівель 2020 року, який планує провести Рахункова палата України, "дасть неупереджену оцінку закупівельному процесу минулого року".
Публікуючи відповіді на заяви МОЗ, у "Медзакупівлях України" пояснили, що відомство затримувало надання документів, і з травня 2020 року ці фірми "в робочому порядку та публічно, офіційно та неформально попереджали міністерство про ризики в закупівлях".
"Проте МОЗ проігнорувало ці попередження і тепер шукає винних... Наприкінці хотіли б нагадати, що ми досі очікуємо від Міністерства охорони здоров’я документи, що дозволяють розпочати закупівлі 2021", – зазначили на держпідприємстві.
11 лютого на брифінгу заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова заявила, що ДП "Медзакупівлі України" зірвало закупівлі на 0,95 млрд грн з майже 6 млрд грн. "Ми вважаємо відповідальним за колосальні втрати в майже 1 млрд грн керівника ДП "МЗУ" Арсена Жумаділова", – сказала чиновниця.
Цього-таки дня Жумаділов заявив у Facebook, що відповідальність за зрив закупівель несе особисто міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
"Ви особисто несете відповідальність за замах на зрив 100% закупівельної номенклатури минулого року. Так, вам не почулося. У минулому році ви зробили все, аби наші співгромадяни залишилися без ліків узагалі. Лише фаховість та висока мотивація команди ДП зменшила цю цифру до 20%. Решту ми встигли закупити", – написав глава держпідприємства.
26 березня 2020 року Жумаділов стверджував, що МОЗ блокує процес закупівель необхідного для боротьби з коронавірусом обладнання. Тодішній міністр охорони здоров'я Ілля Ємець доручав провести службове розслідування на держпідприємстві.