МВФ готовий надати суттєву економічну підтримку Україні – Георгієва

Георгієва: Україна може досягти прогресу в боротьбі з корупцією
Фото: EPA
Міжнародний валютний фонд готовий надати значну економічну підтримку Україні в межах нової кредитної програми. Про це 21 лютого повідомила директорка-розпорядниця Фонду Крісталіна Георгієва після візиту до України під час телефонного інтерв'ю для ЗМІ, зокрема Bloomberg і Reuters.

"Ґрунтуючись на діях української влади, ми впевнені, що це може бути значна підтримка з нашого боку... Ми дуже швидко просуваємося за новою програмою, тому що в нас є міцна основа для неї з програми моніторингу правління, яку ми щойно завершили"– сказала Георгієва.

Директорка Фонду додала, що це буде "довготривала" програма.

"Ми, безумовно, говоримо про триваліший строк, тому що очевидно, що виклики української політики не зникнуть найближчим часом", сказала вона.

Корпоративне управління і боротьба з корупцією стануть основною частиною програми, сказала Георгієва.

"Україна може досягти прогресу у боротьбі з корупцією, тому що люди не потерплять, щоб гроші відтягували й крали, коли падають бомби", зазначила вона.

Під час візиту до Києва Георгієва зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, міністром фінансів Сергієм Марченком і головою НБУ Андрієм Пишним. Вона зазначила, що те, як українська влада керує економікою в такий час, "вражає".

"Я побачила, що економіка працює, незважаючи на величезні проблеми. Магазини відкриті, послуги надають, люди йдуть на роботу. Це чудове свідчення духу українського народу. Державні органи й господарські установи працюють чудово: збирають податки, виплачують зарплати й пенсії. Банківська система повністю функціонує. Незважаючи на атаки на критично важливу інфраструктуру, економіка пристосовується, і протягом цього року очікують на поступове відновлення економіки", повідомила Георгієва у заяві, яку опублікувала пресслужба кредитора.

Контекст:

Україні у 2023 році необхідне фінансування у розмірі від $3 млрд до $5 млрд щомісяця. Про це Георгієва заявила під час Міжнародної конференції експертів з відновлення України у Берліні 25 жовтня 2022 року.

Українська влада повідомляла, що цього року країна зіткнеться з дефіцитом бюджету в розмірі $38 млрд. Щоб покрити дефіцит фінансування, ЄС виділив €18 млрд у межах пакету, погодженого у грудні 2022 року. Кошти виплачуватимуть регулярними платежами, повідомляла президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

У матеріалі Financial Times, опублікованому 3 лютого 2023 року, йшлося про те, що союзники України підштовхують Міжнародний валютний фонд схвалити кредит для України у розмірі $14–16 млрд.

17 лютого в Україні завершилася робота місії Міжнародного валютного фонду, яка оцінювала ситуацію в країні. За її підсумками Україна та МВФ домовилися на рівні персоналу про перегляд моніторингової програми, повідомили у Фонді. 20 лютого Георгієва прибула з візитом до Києва й зустрілася із Зеленським і Шмигалем. Шмигаль за підсумками зустрічі заявив, що уряд країни розраховує на старт програми МВФ обсягом $15 млрд.