МВФ планує продовжити співпрацю з Україною, але дати ухвалення рішення про наступний транш не визначили
Умовами для надання Україні нового траншу від Міжнародного валютного фонду є завершення реформи митної та податкової служб.
Міжнародний валютний фонд має намір продовжити співпрацю з Україною в межах програми stand-by, проте, коли відбудеться візит нової місії, яка має оцінити прогрес уряду й Нацбанку у виконанні вимог Фонду, невідомо. Про це повідомляє hromadske 21 серпня.
"Дискусії стосовно виконання параметрів і показників (кредитної) програми тривають, дату початку роботи місії МВФ стосовно першого перегляду програми наразі ще не визначили", – зазначив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
Умовами для надання Україні грошей від Фонду є завершення реформи митної та податкової служб, затвердження плану роботи з неробочими кредитами.
"Важливо, щоб поточна економічна політика відповідала критеріям, на яких базовано Меморандум про економічну та фінансову політику, і щоб зміст та часові рамки плану реформ були якомога зрозумілішими. Саме стосовно цих питань і тривають дискусії", – сказав Люнгман.
Нову програму співпраці з Україною виконавча рада МВФ схвалила 9 червня, ідеться про виділення $5 млрд. Цю суму вирішили переказати чотирма траншами. 12 червня в Україну надійшло $2,1 млрд першого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду.
Директор пресофісу МВФ Джеррі Райс заявив у червні, що МВФ планує у вересні цього року провести перший огляд виконання Україною програми stand-by. За його результатами МВФ ухвалить рішення про виділення наступного траншу. Райс говорив, що нинішня програма МВФ спрямована на допомогу Україні у вирішенні проблем, пов'язаних із пандемією COVID-19.
Голова Національного банку України Кирило Шевченко вважає, що Україна успішно рухається у виконанні положень меморандуму про співпрацю із МВФ. За його словами, точні дати надання чергового траншу кредиту оприлюднять наприкінці серпня.