МВФ погодив виділення Україні траншу в розмірі $890 млн

Переговори про виділення другого траншу Україна та МВФ провели у травні
Фото: ЕРА
29 червня Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив негайне виділення Україні другого траншу в розмірі $890 млн за програмою розширеного фінансування EFF. Про це з посиланням на повідомлення Фонду поінформувало агентство "Інтерфакс-Україна".

"Офіційні органи домоглися значного прогресу у виконанні своїх зобов'язань у рамках EFF у складних умовах, виконавши всі застосовні кількісні критерії ефективності до кінця квітня і структурні контрольні показники до кінця червня, і зберігають високу прихильність до програми", – зазначили у МВФ.

Фінансова організація також пояснила, що Україні для макроекономічної й фінансової стабільності "в майбутній складний період необхідні стійка відповідальність та імпульс реформ".

"Це охоплює підтримання міцної бази податкових надходжень (зокрема, шляхом утримання від заходів, які можуть підірвати податкову базу), підтримку стійкої дезінфляції та стабільності обмінного курсу, підтримання здорового банківського сектору і просування найважливіших реформ управління та боротьби з корупцією, зокрема щодо декларування активів, фінмоніторингу та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)", – цитує агентство реліз МВФ.

Рішення Фонду прокоментував у Telegram прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Новий транш допоможе уряду повною мірою профінансувати пріоритетні видатки бюджету. Підтримка МВФ є важливим індикатором для всіх наших міжнародних партнерів, які надають кошти для українського бюджету й допомагають нам відновлювати країну", – написав він.

Переговори про виділення цього траншу Україна та МВФ провели у травні.

Контекст:

Виконавча рада МВФ затвердила нову програму фінансування України на $15,6 млрд 31 березня. Вона є частиною великого пакету підтримки України міжнародними партнерами загальною вартістю $115 млрд. Перший транш за цією програмою ($2,7 млрд) МВФ переказав Україні 3 квітня.

Чотирирічна програма складається з двох етапів. Перший, розрахований на 2023–2024 роки, спрямований на виконання бюджетних показників і посилення мобілізації доходів. Для цього будуть потрібні підтримка валютних резервів і сприяння довготривалій фінансовій стабільності. Також влада України зобов'язується продовжувати реформи й боротьбу з корупцією. Другий етап буде спрямований на закріплення макроекономічної стабільності, підтримку повоєнної реконструкції й прискорення вступу України в Європейський союз.