МВФ схвалив оновлені макроекономічні прогнози України – НБУ
Рішення про виділення чергового траншу тепер залежить виключно від МВФ, заявив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Нацбанку Сергій Ніколайчук.
Міжнародний валютний фонд схвалив оновлені макропрогнози Національного банку України. Про це в ефірі "Радио Вести" заявив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук.
Він нагадав, що третій перегляд програми співпраці з МВФ не враховував ефект блокади Донбасу.
"Ми надали експертам Фонду свої економічні оцінки щодо блокади Донбасу, обговорювали ці прогнози з експертами Фонду. Вони погодилися з нашою аргументацією і взяли за основу наші цифри", – сказав Ніколайчук.
За його словами, тепер рішення про третій перегляд програми, який передує виділенню траншу, залежить виключно від Фонду.
"Ми дуже на це розраховуємо, тепер м'яч на стороні МВФ. Повторне винесення рішення на раду директорів залежить від бюрократичних перепон Фонду", – заявив голова департаменту НБУ.
На початку березня 2017 року керівництво України і МВФ досягло згоди щодо третього перегляду програми співпраці, що дасть змогу Києву отримати кредит у розмірі $1 млрд.
Однак МВФ зняв з порядку денного на 20 березня запланований розгляд питання надання траншу для України.
У Міністерстві фінансів України заявили, що розгляд питання перенесено на короткий термін. Це пов'язано з необхідністю уточнення розрахунків економічних наслідків заходів, ухвалених Києвом у відповідь на захоплення українських підприємств на підконтрольних уряду територіях Донецької і Луганської областей.
21 березня заступник голови Національного банку України Олег Чурій повідомив про можливість розгляду МВФ питання про транш для України наприкінці цього місяця.
22 березня стало відомо, що в порядку денному МВФ до кінця березня відсутнє питання виділення грошей Україні.
За інформацією Reuters, у МВФ поки не готові сказати, чи будуть змінюватися умови співпраці з Україною через припинення українським урядом товарного сполучення з окупованими територіями Донецької і Луганської областей.