МВФ виділить фінансування 28 країнам із низьким рівнем доходу для боротьби з пандемією
Гранти виділять у межах Фонду стримування катастроф і надання допомоги. Два попередні транші країни отримали 2020 року – у квітні та жовтні.
"Цей транш грантів на полегшення боргового тягаря сприятиме вивільненню обмежених фінансових ресурсів для надання життєво важливої медичної, соціальної та економічної підтримки в надзвичайних ситуаціях, щоб пом'якшити наслідки пандемії COVID-19", – уточнили в релізі.
Полегшення обслуговування боргу планують надати із 16 жовтня 2021 року до 13 квітня 2022-го на загальну суму приблизно $964 млн.
У МВФ зазначили, що в березні 2020 року керівна директорка Крісталіна Георгієва розпочала збір $1,4 млрд. Наразі донори оголосили про внески на загальну суму $774 млн. Серед донорів – країни Європейського союзу, Великобританія, Японія, Сінгапур, Китай, Мексика та інші.
Світова економіка відновлюється після кризи, зумовленої пандемією коронавірусу, швидше, ніж очікували. Про це 20 березня заявив заступник директора МВФ Джеффрі Окамото.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У зв'язку з карантином, введеним для боротьби з поширенням вірусу, у багатьох країнах закрили підприємства, що спровокувало масштабну економічну кризу. За оцінками МВФ, це найсерйозніша криза з часів Великої депресії.
У МВФ заявляли, що 2020 року глобальна економіка через пандемію коронавірусу скоротилася на 3,5%.