"Нафтогаз" запропонував бюджетним установам контракти на 15 місяців із фіксованою ціною на газ

В Україні понад 7,5 тис. релігійних і бюджетних організацій, зазначили в НАК
Фото: EPA
НАК "Нафтогаз України" запропонувала бюджетним і релігійним організаціям контракти на постачання газу до кінця 2022 року за фіксованою ціною – 13,7 грн за м³ (з урахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн). Про це повідомив департамент з інтегрованих комунікацій компанії.

"Сьогодні значна частина постачальників або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30–45 грн за 1 м&³3;, або ж узагалі відмовляється від зобов'язань за вже укладеними контрактами з нижчою ціною, – підкреслив голова правління НАК Юрій Вітренко. – "Нафтогаз" виходить на ринок із пропозицією фіксованої ціни на наступні 15 місяців, на рівні, більш ніж удвічі нижчому за поточну місячну ціну".

Загалом в Україні понад 7,5 тис. релігійних і бюджетних організацій, зазначають на сайті НАК.

Окрім того, "Нафтогаз" запропонував виробникам тепла зміни до трирічних контрактів: обсяг газу, який їм необхідний для виробництва тепла і гарячої води для бюджетних установ та організацій, вони зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за 1 м&³3; (без урахування ПДВ і послуги транспортування).

Контекст:

30 вересня на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад підписали меморандум, згідно з яким тарифи на тепло і гарячу воду в Україні цієї зими не зростатимуть і становитимуть 7,4 грн за 1 м&³3; для населення і 13,6 грн за 1 м&³3; для бюджетних установ.

Меморандум між Кабміном, НАК "Нафтогаз України", Асоціацією міст України та Палатою місцевої влади конгресу підписали прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, міністр енергетики Герман Галущенко, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко і голова "Нафтогазу" Вітренко.

Як повідомляли на сайті уряду, серед основних пунктів меморандуму – домовленість про безперебійні постачання газу та фінансову підтримку громад із боку держави для безперебійної роботи теплокомуненерго і незмінності тарифів.

24 вересня Шмигаль заявляв, що "незалежно від коливань ціни на біржах або хабах", тарифи на тепло і гарячу воду не змінюватимуть весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року. 29 вересня Чернишов повідомляв про 99-відсоткову технічну готовність до початку опалювального сезону.