Накопичувальна пенсійна система в Україні може запрацювати у 2023 році – Лазебна
У 2021 році в Україні можуть ухвалити закон про введення накопичувальної пенсійної системи. Про це 22 січня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.
"Ми працюємо над тим, щоб у цьому році, 2021-му, був прийнятий консенсусний, консолідований і такий компромісний закон про запровадження в Україні накопичувальної системи... 2021 рік, я дуже сподіваюся, буде роком прийняття закону, 2022 рік буде роком прийняття всіх необхідних підзаконних актів і підготовки всієї інфраструктури, а 2023-й із 1 січня стане роком, коли працюючі люди, ті категорії, які будуть визначені в законі, будуть відкладати із заробітної плати (за них платитиме роботодавець) по 2% на свої власні накопичувальні рахунки", – сказала вона.
Міністерка зазначила, що планують функціонування двох видів пенсій – солідарної та накопичувальної. Якщо закон ухвалять, до певного віку українців діятиме тільки накопичувальна пенсійна система.
"Добровільно можуть вибирати (ми так визначили) люди після 50 років, тому що від 50 до 60... невеликий час, щоб накопичити собі достатній рівень тих коштів, які тобі допоможуть збалансувати свою солідарну пенсію", – пояснила Лазебна.
У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти про запровадження накопичувальної пенсійної системи (депутатський №2683 і урядовий №4408).
За даними Пенсійного фонду, в Україні понад 11,2 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії станом на 1 січня – 3507 грн.
У жовтні 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прогнозував, що за 15 років пенсіонерів у країні буде вдвічі більше, ніж працевлаштованого населення, і держава не зможе платити їм пенсії.