Наступна зима може бути ще складнішою, якщо Україна не залучатиме коштів для ремонту енергосистеми – ексміністр
"Нам потрібно залучати кошти для компаній, забезпечити їхнє фінансування для того, щоб вони замовляли виготовлення високовольтних трансформаторів у європейських країнах. Я впевнений, що нам потрібно, щоб держава, керівництво держави, керівництво енергетичного комплексу активізували цю роботу", – сказав він.
За оцінкою ексміністра, наразі пошкоджено приблизно 65% об'єктів енергосистеми, а на виробництво нового обладнання потрібно витратити не менше ніж чотири – шість місяців. Плачков не відкидає, що наступний опалювальний сезон також може відбуватися в умовах війни і він може бути набагато важчим, ніж зараз, якщо не ремонтувати енергосистеми.
Він додав, що зараз як допомогу Україні здебільшого надають генератори, які є лише тимчасовим вирішенням проблеми і не дають змоги відновлювати енергосистему.
"Я вважаю, що потрібно активізувати роботу з нашими міжнародними партнерами. Робити ще один енергетичний "Рамштайн". Пам'ятаєте, збиралися в Парижі міністри енергетики. Це було більше місяця тому, і, на жаль, продовження не сталося", – підсумував Плачков.
Контекст:
Скасування цінових обмежень на ринку електроенергії (price cap) дасть змогу швидше ремонтувати інфраструктуру й будувати нову генерацію. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус.