Нацбанк має на своєму рівні сприяти збереженню екології та довкілля – голова НБУ
Національний банк України як лідер ринку має на своєму рівні сприяти впровадженню сучасних і передових підходів до збереження екології й довкілля. Про це у своєму Facebook написав 5 березня голова НБУ Кирило Шевченко.
"Уплив фінансової системи на інші галузі господарства важко переоцінити. Якщо принципи екологічності та соціальної відповідальності будуть комплексно застосовуватися у фінансовій системі, це матиме позитивний вплив на всю українську економіку й на інші галузі життя нашої країни. Національний банк України вже почав активно працювати над розбудовою майбутнього ландшафту екологічної фінансової системи в Україні. Для цього ми розробляємо відповідні регуляторні правила та стандарти, адаптуємо кращі світові практики в українську фінансову культуру", – зазначив він.
Шевченко підкреслив, що НБУ є членом Мережі сталого банку (SBN) й у зв'язку із цим він зосереджується на вдосконаленні управління соціальними та екологічними ризиками, а також збільшенні інвестицій, які позитивно впливають на клімат. Зокрема йдеться про єдині стандарти для "зеленого" фінансування, імплементацію критеріїв екологічної, соціальної та управлінської стійкості в банківській діяльності, розроблення вимог до розкриття банками інформації за принципами ESG для інвесторів та інших зацікавлених сторін і впровадження сучасної оцінки соціальних й екологічних ризиків у банках, а також системи заходів щодо їхнього зменшення.
"У межах співпраці з Мережею екологізації фінансової системи (NGFS) НБУ націлений на отримання найкращого міжнародного досвіду в питаннях посилення ролі фінансової системи для управління ризиками та мобілізації капіталу на "зелені" та низьковуглецеві інвестиції в широкому контексті екологічно стійкого розвитку. Ми братимемо активну участь в обміні думками та досвідом з провідними міжнародними експертами в цих галузях", – написав голова НБУ.
Він зазначив, що втілювати екологічні проєкти Нацбанк почав із себе.
"Уже стартувала робота над масштабними цифровими змінами для того, щоб максимально перевести на безпаперовий документообіг НБУ та фінустанови. Це не тільки зменшить надмірні витрати паперу, але й спростить відносини між фінустановами та їхніми клієнтами, оптимізує їхні бізнес-процеси та заощадить час на обслуговування клієнтів. Ми готуємо нові проєкти в цьому напрямку. Скорочення вуглецевого сліду буде однією зі стратегічних цілей Національного банку, яку ми переслідуватимемо впродовж наступних років. Ми рішуче налаштовані на впровадження ініціатив у сфері "зелених" фінансів. Національний банк бере на себе обов'язок стати лідером у розбудові стійкої фінансової системи для сталого розвитку економіки та розширення "зелених" інвестицій в економіку, а також підтримці фінансових продуктів, які мають позитивний вплив на клімат", – заявив Шевченко.
Національний банк на цьому шляху буде відкритим до співпраці з усіма партнерами, які поділяють принципи екологічного та відповідального розвитку, підсумував керівник НБУ.