Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%

Прогноз Нацбанку передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця цього року
Фото: depositphotos.com

Національний банк України збільшив облікову ставку із 6,5% до 7,5%. Про це 15 квітня повідомляє пресслужба НБУ.

Як пояснили в Нацбанку, рішення підвищити облікову ставку на один відсотковий пункт зумовлене необхідністю уповільнити зростання інфляції у другому півріччі 2021 року.

"У першому кварталі 2021 року інфляція очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± один відсотковий пункт, але відхилилася від нього суттєвіше, ніж передбачалося прогнозом, під дією переважно тимчасових факторів", – ідеться в повідомленні.

За даними НБУ, у березні зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція – до 5,9%.

Прогноз Нацбанку передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця року.

"З огляду на поточну інфляційну динаміку цього має бути достатньо для приведення інфляції до цілі 5% у першому півріччі 2022 року. Водночас більш відчутне зростання фундаментального інфляційного тиску, ніж очікується зараз та погіршення інфляційних очікувань можуть вимагати подальшого посилення монетарної політики", – заявили в НБУ, додавши, що готові і далі підвищувати облікову ставку.

Контекст:

У квітні 2019 року Нацбанк уперше за два роки знизив ставку – із 18% до 17,5%, потім у липні він знизив її до 17%, у вересні – до 16,5%, у жовтні – до 15,5%, у грудні – до 13,5%. У січні 2020 року облікову ставку знизили до 11%, у березні – до 10%, у квітні до 8%.

11 червня Нацбанк знизив облікову ставку до історичного мінімуму – 6%.

4 березня 2021 року НБУ вирішив підвищити облікову ставку до 6,5%.

Облікова ставка визначає норму відсотка, який стягує НБУ під час рефінансування комерційних банків. За допомогою облікової ставки регулятор впливає на інфляцію.