Нацбанк України знизив офіційний курс гривні на 25%

Курс гривні залишається фіксованим, наголосили у НБУ
Фото: National Bank of Ukraine Національний банк України / Flickr
21 липня Національний банк України знизив офіційний курс національної валюти із 29,25 грн за $1 до 36,57 грн за $1. Про це повідомив сьогодні сайт регулятора.

"Національний банк України з 9.00 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн за $1 з огляду на зміну фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара США до інших валют", – ідеться в повідомленні.

У НБУ наголосили, що "такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення й підтримати стійкість економіки в умовах війни".

Офіційний курс гривні до долара США залишається фіксованим, наголосили в Нацбанку.

"За умов високої невизначеності, зумовленої війною, фіксований офіційний курс до долара США є основним якорем стабілізації очікувань і ключовим засобом виконання пріоритетних цілей НБУ. Вони полягають у забезпеченні цінової та фінансової стабільності, що є важливою передумовою відновлення економіки", – пояснив регулятор.

Контекст:

24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, НБУ заморозив офіційний курс гривні на рівні 29,25 грн за $1.

У Нацбанку прогнозували, що через російське вторгнення інфляція в Україні може перевищити позначку 20%. Водночас голова НБУ Кирило Шевченко запевнив, що "інфляція залишатиметься контрольованою завдяки заходам, яких вживають Кабінет Міністрів і Нацбанк".

За прогнозами Нацбанку України, озвученими 18 травня, падіння економіки України на 30% цього року через війну – це найоптимістичніший сценарій.

Із 3 червня НБУ підвищив облікову ставку з 10% до 25%. Регулятор сподівається, що це допоможе "захистити гривневі доходи та заощадження громадян, збільшити привабливість гривневих активів, знизити тиск на валютному ринку та збільшити можливості Нацбанку стримувати інфляційні процеси під час війни".

Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова 17 червня підтвердила інформацію, що Нацбанку довелося друкувати додаткові обсяги готівкової гривні, назвала ввімкнення "друкарського верстата" крайнім заходом, але вказала, що цей крок був виправданий.