Нацбанк зможе використовувати не адміністративні, а ринкові методи впливу на курс гривні – експерт

Нова система може стати гарним інструментом для поповнення золотовалютних запасів країни, уважає Альона Дегрік
Фото: ua.news

Із 2 квітня НБУ почав використовувати функціонал Matching для валютних інтервенцій, і це є кроком уперед для України, оскільки дасть змогу Нацбанку миттєво реагувати на будь-які валютні коливання і стабілізувати курс національної валюти, заявила керівник фінансової компанії "Леогеймінг Пей" (CEO LeoGaming) Альона Дегрік.

Використання нового функціоналу для укладення угод на міжбанківському валютному ринку дасть змогу НБУ впливати на ринок не адміністративними, а ринковими методами, заявила в коментарі УНІАН засновник і генеральний директор фінансової компанії "Леогеймінг Пей" (CEO LeoGaming) Альона Дегрік.

"Із 2 квітня НБУ почав використовувати функціонал Matching для валютних інтервенцій. Це, безумовно, крок уперед для України. Адже Matching дозволяє регулятору миттєво реагувати на будь-які валютні коливання і стабілізувати курс національної валюти, – уважає вона. – Усі заявки на придбання чи продаж валюти в Matching анонімні. А це означає, що НБУ буде перебувати в рівних умовах з іншими учасниками ринку. Окрім того, Matching може стати гарним інструментом для поповнення золотовалютних запасів країни".

Експерт додала, що Matching використовують торговельно-інформаційні системи Bloomberg, Thomson Reuters і багато інших.

"Це дійсно прогресивна технологія, якою користуються провідні світові фінтех-компанії", – резюмувала Альона Дегрік.

Національний банк України 30 березня повідомив, що планує найближчим часом перейти до здійснення валютних інтервенцій із використанням Matching – нового функціоналу для укладення угод у торговельно-інформаційних системах.

Новий функціонал передбачає можливість для НБУ й для інших учасників ринку миттєво укладати угоди з купівлі-продажу іноземної валюти шляхом або вибору найкращого з анонімних котирувань у певний момент часу, або введення в систему власних анонімних котирувань, які в подальшому приймають контрагенти, пояснили у прес-службі регулятора.