НБУ оголосив про закінчення коронакризи в Україні
Заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб оголосив про відновлення економічного зростання й закінчення коронакризи. Про це він говорив на брифінгу 17 червня, передає кореспондент "ГОРДОН".
НБУ згортає антикризові заходи підтримки комерційних банків, оскільки коронакриза в державі закінчилася.
"Криза закінчилася. Економіка в цьому році виросте, вже росте, як ми бачимо, у другому кварталі на тлі низької бази минулого року", – заявив Сологуб.
Тому вже з 1 липня 2021 року граничні строки кредитів довгострокового рефінансування скоротяться з п'яти до трьох років. Також обмежать обсяги аукціонів: із липня – до 5 млрд грн, із серпня – до 4 млрд грн, із вересня – до 3 млрд грн.
Водночас періодичність аукціонів своп процентної ставки з 1 липня зменшиться з двох до одного разу на місяць, а гранична терміновість – з п'яти до трьох років. Окрім того, НБУ змінить операційний дизайн монетарної політики. З 1 липня терміновість депозитних сертифікатів повернеться до докризового показника – із семи до 14 днів. Це дасть стимули для розвитку міжбанківського кредитного ринку.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Через швидке поширення захворювання багато країн ввели жорсткий карантин, ділова активність у світі суттєво знизилася.
В Україні через пандемію погіршилася економічна ситуація. Міжнародний валютний фонд порахував, що ВВП України 2020 року скоротиться на 8,2%, 2021-го – зросте на 1,1%, 2022-го – на 3%. На докризовий рівень, за даними МВФ, економіка вийде не раніше 2023 року.
У січні Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України 2021 року. На думку аналітиків банку, 2021 року економіка України зросте на 3%, 2022-го – на 3,1%.
Радник президента України з економічних питань Олег Устенко повідомляв, що 2021 року глобальна економіка поступово відновиться, що приведе до відновлення і стану України.