Не можна провести податкову реформу у країні, де на бізнес чинять системний тиск з боку влади – European Business Review
"Нова податкова реформа, яку уряд України збирається втілити, здається незбалансованою й може спричинити кілька проблем у низці регіонів країни", – написав автор статті Антоніо Ромеро.
Він нагадав, що минулого тижня член Європарламенту, комітету з економічних та монетарних справ і субкомітету з питань податків Фульвіо Мартусьєлло звернувся до президента України, голови Верховної Ради та прем'єр-міністра з листом, у якому вказав на шкідливість деяких змін, які будуть частиною нової податкової ініціативи. На думку євродепутата, пропоновані владою України податкові зміни можуть призвести лише до чергового переділу ринку.
Серед перешкод, які не дадуть можливість запровадити стратегію – постійні зміни прем'єр-міністрів, масовий відтік працездатного населення за кордон через системи вимагання, а також через тиск на малий, середній і великий бізнес. Цей тиск має системний і широкий характер.
"Турбує, що нова влада України, проголосивши себе реформаторами, ініціювала розподіл бізнесу на користь певних осіб замість того, щоб розвивати демократичні інститути. Податкова реформа, яку проводять під виглядом боротьби з корупцією й деолігархізації, може призвести до чергового переділу ринку", – процитував журнал євродепутата.
Автор нагадав: для того, щоб провести податкову реформу і змінити на краще співвідношення між надходженнями і ВВП, потрібно мати тверду базу у вигляді добре налагодженої промисловості зі стабільними продажами. У Польщі, де промисловість зростає останніми місяцям, це є, а в України – немає, підкреслив журналіст.
Контекст:
Кабінет Міністрів 12 травня схвалив підготовлений Мінфіном проєкт змін до Податкового кодексу. Планують, що зміни дадуть можливість збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік.
Законопроєкт охоплює низку сфер оподаткування й передбачає, зокрема, зміну ставок окремих податків, а також рентних платежів за видобування корисних копалин, вносить зміни в порядок збору акцизного податку, плату за користування землею, адміністрування податкового боргу.