"Немає ажіотажного попиту". У Кабміні заявили, що Україна впоралася з дефіцитом палива, збільшивши імпорт у 12 разів

95% імпортного бензину та 72% дизельного пального потрапляє в Україну з країн Євросоюзу
Фото: ЕРА
Уряд впорався з дефіцитом пального у країні, наростивши імпорт, що дозволяє повністю забезпечувати потреби ЗСУ, аграріїв та комунальних служб. Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, інформує сайт Кабміну.

За її словами, після ударів Росії по паливній інфраструктурі країна стала критично залежати від ввезення нафтопродуктів. Тому уряд створив умови для спрощення ввезення пального з-за кордону: скасував акцизний збір та знизив ПДВ із 20% до 7%.

Також було зупинено держрегулювання цін, що дало операторам змогу якнайшвидше поповнити запаси, заявила Свириденко.

"Якщо в березні ми завозили в середньому 827 тонн бензину та 1,4 тис. тонн дизпалива на добу, то у серпні – 4,2 тис. та 16,9 тис. тонн відповідно. На ринку бачимо поступове накопичення запасів нафтопродуктів завдяки постійному зростанню обсягів імпорту. Саме тому сьогодні немає ажіотажного попиту на пальне, на АЗС відсутні черги, а ціни не демонструють тенденції до стрімкого зростання", – наголосила міністерка.

Контекст:

В Україні наприкінці квітня виник дефіцит пального, оскільки Росія знищила приблизно 15 українських нафтобаз і Кременчуцький НПЗ, ринок почав замінювати постачання з РФ та Білорусі, Росія водночас заблокувала транспортування морським шляхом.

У травні Кабмін України вирішив зупинити державне регулювання цін на пальне, у червні для ввезення пального до країни бензовозами з ЄС погодили "зелені коридори".

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов переконаний, що в Україні більше не буде такої ціни на пальне, яка була до повномасштабного вторгнення РФ.

30 серпня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №7668-д, який передбачає повернення акцизного збору на торгівлю пальним.