"Немає ажіотажного попиту". У Кабміні заявили, що Україна впоралася з дефіцитом палива, збільшивши імпорт у 12 разів
За її словами, після ударів Росії по паливній інфраструктурі країна стала критично залежати від ввезення нафтопродуктів. Тому уряд створив умови для спрощення ввезення пального з-за кордону: скасував акцизний збір та знизив ПДВ із 20% до 7%.
Також було зупинено держрегулювання цін, що дало операторам змогу якнайшвидше поповнити запаси, заявила Свириденко.
"Якщо в березні ми завозили в середньому 827 тонн бензину та 1,4 тис. тонн дизпалива на добу, то у серпні – 4,2 тис. та 16,9 тис. тонн відповідно. На ринку бачимо поступове накопичення запасів нафтопродуктів завдяки постійному зростанню обсягів імпорту. Саме тому сьогодні немає ажіотажного попиту на пальне, на АЗС відсутні черги, а ціни не демонструють тенденції до стрімкого зростання", – наголосила міністерка.
Контекст:
В Україні наприкінці квітня виник дефіцит пального, оскільки Росія знищила приблизно 15 українських нафтобаз і Кременчуцький НПЗ, ринок почав замінювати постачання з РФ та Білорусі, Росія водночас заблокувала транспортування морським шляхом.
У травні Кабмін України вирішив зупинити державне регулювання цін на пальне, у червні для ввезення пального до країни бензовозами з ЄС погодили "зелені коридори".
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов переконаний, що в Україні більше не буде такої ціни на пальне, яка була до повномасштабного вторгнення РФ.
30 серпня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №7668-д, який передбачає повернення акцизного збору на торгівлю пальним.