Новий уряд Німеччини планує знизити залежність від енергоносіїв РФ

"Газпром" може зазнати збитків через скорочення енергоспоживання у ФРН
Фото: EPA

Згідно з планами уряду канцлера Ангели Меркель, до 2030 року у ФРН хочуть подвоїти використання поновлюваних джерел електроенергії, що позначиться на продажу російського газу, вугілля й нафти.

Новий уряд Німеччини планує максимально скоротити залежність від викопних енергоносіїв і форсувати розвиток відновлюваної енергетики. Про це йдеться в матеріалі "Немецкой волны", основаному на положеннях коаліційної угоди фракцій Бундестагу.

Згідно з документом, до 2030 року у ФРН хочуть подвоїти використання енергії сонця, вітру та біомаси, щоб поновлювані джерела забезпечували до 65% енергоспоживання країни. Це приведе до прискореного скорочення використання вугілля, тож у російських експортерів немає довгострокових перспектив на німецькому ринку, ідеться в матеріалі.

У Німеччині також планують проголосити національною метою скорочення енергоспоживання до 2050 року на 50%.

"Це – погана новина для "Газпрому", який, обґрунтовуючи, наприклад, необхідність "Північного потоку – 2", опирається на щораз більше або хоча б стабільне енергоспоживання і, зокрема, використання природного газу в Німеччині та загалом у ЄС", – пише видання.

Очікують, що в північноморському порту Вільгельмсгафен побудують термінал із приймання скрапленого природного газу, який стане конкурентом російському енергоносію.

"Якщо додати до всього цього плани всіляко стимулювати електромобільність і тим самим знижувати споживання нафтопродуктів, то напрошується очевидний висновок: новий уряд канцлера Ангели Меркель, якщо він серйозно візьметься за справу, російських постачальників вуглеводнів не потішить", – резюмують журналісти.

Новий німецький уряд розпочав роботу 14 березня. До цього Меркель заявляла, що не вбачає в "Північному потоці – 2" загрози для енергетичної безпеки Європи. Почати будівництво газопроводу на території ФРН планують уже у 2018 році