Одеський припортовий завод відновив роботу
Одеський припортовий завод відновив роботу за допомогою двох компанії однієї групи: ERU Trading і ERU Management Services LLC, які дали найкращу пропозицію за давальницькою схемою, заявили у Фонді держмайна України.
Сьогодні, 2 березня, відновив роботу Одеський припортовий завод (ОПЗ). Про це на своїй сторінці у Facebook заявив перший заступник директора заводу Микола Щуріков.
"Сьогодні почали запуск заводу! Поки задіяна давальницька схема, але відпрацьовуємо всі можливі варіанти", – написав він.
Як повідомляє прес-служба Фонду державного майна України (ФДМ), роботу Одеського припортового заводу відновили дві компанії однієї групи: ERU Trading і ERU Management Services LLC.
У відомстві зазначили, що 24 січня було запропоновано потенційним партнерам та інвесторам підготувати варіанти відновлення роботи ОПЗ, серед яких розглядалося передання комплексу в оренду, передання в управління, співпраця з давальницькою сировиною й інші.
За результатами розгляду варіантів, які надійшли у ФДМ, були обрані дві компанії однієї групи: ERU Trading і ERU Management Services LLC, які дали найкращу пропозицію щодо давальницької сировини.
"Група ERU дала пропозицію з конкретними цифрами і була готова почати роботу ОПЗ вже з 1 березня. Інші потенційні партнери готові були працювати з 1 квітня, 1 травня причому з умовою, що завод буде запущений", – зазначив глава ФДМ Ігор Білоус.
Також у відомстві уточнили, що запуск заводу вимагає значних коштів, а саме: 10 млн грн – на реагенти, 6,6 млн грн – на воду та електрику, 33 млн грн – на природний газ. За даними ФДМУ, загалом для виконання пусконалагоджувальних робіт необхідно витратити 49,6 млн грн.
За словами Білоуса, зараз укладено рамкову угоду, яку будуть переглядати кожного місяця.
"Рамкова угода передбачає, що до 18 числа сторони узгоджують обсяг давальницької сировини. Якщо хтось запропонує кращу пропозицію – ми укладемо контракт з ними. Також розглядаємо варіанти оренди. Особливий випадок – якщо нам зроблять хорошу фінансову пропозицію на тривалий термін. Якщо хтось готовий подвоїти прибутковість підприємства та укласти контракт на рік, така пропозиція буде в пріоритеті. На ринку міндобрив є спади і піки, тому найкращим варіантом є той, який покриває всі ці коливання", – пояснив він.
Глава ФДМ зазначив, що відновлення роботи ОПЗ важливе не тільки з економічної точки зору, а через соціальні чинники ризику втратити кадровий потенціал.
Фонд держмайна планував провести аукціон з продажу акцій Одеського припортового заводу 14 грудня 2016 року. Початкова ціна повинна була становити 5,16 млрд грн. Але конкурс у підсумку не відбувся.
30 грудня 2016 року завод оголосив про тимчасову зупинку виробництва. На підприємстві рішення пояснили занадто високою ціною на газ, яка "не співвідноситься з вартістю продукції підприємства на світовому ринку".
7 лютого 2017 року у Фонді держмайна повідомили, що збори акціонерів Одеського припортового заводу дали попередню згоду на передання в оренду майна підприємства, а також у комунальну чи державну власність об'єктів, які не задіяні у виробництві, та їхній продаж.