Пенсіонери з окупованих територій України зможуть пройти ідентифікацію дистанційно

Ідентифікацію можна буде пройти за допомогою електронного підпису в застосунку "Дія"
Фото: thedigital.gov.ua
Кабінет Міністрів України 22 вересня ухвалив постанову №999, яка дасть можливість пенсіонерам із тимчасово окупованих територій проходити ідентифікацію дистанційно. Про це у Facebook 6 жовтня повідомила пресслужба української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі.

Цю процедуру можна пройти в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України за допомогою електронного підпису в застосунку "Дія".

У ТКГ зазначили, що технічна можливість проходження ідентифікації з'явиться до кінця 2021 року.

Для цього потрібно:

  • зареєструватися на порталі "Дія";
  • перейти в розділ меню і вибрати "Дія.Підпис";
  • натиснути "створити";
  • підтвердити особу за допомогою перевірки за фото, NFC або BankID;
  • придумати п'ятизначний код для "Дія.Підпис".

Після цього на офіційному порталі Пенсійного фонду потрібно завершити процедуру ідентифікації.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій заначали, що є труднощі з одержанням пенсій і соціальних виплат для жителів Донбасу. Для ідентифікації люди мають приїжджати на підконтрольну уряду України територію, цей процес ускладнено, оскільки бойовики блокують роботу контрольних пунктів в'їзду і виїзду.

"Переважна більшість таких одержувачів – люди похилого віку, які не мають можливості чекати кілька місяців, доки окупанти нададуть їм дозвіл на перетин КПВВ. Тож можливість віддаленої електронної ідентифікації допоможе нашим громадянам із тимчасово непідконтрольних територій зекономити час, гроші, а найголовніше – здоров'я", – пояснила заступниця міністра Інна Драганчук.

Контекст:

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

У червні 2021 року міністерка соціальної політики України Марина Лазебна говорила, що серед людей, які одержують пенсії в Україні, внутрішньо переміщеними особами є 626 тис. людей, хоча відразу було 1,1 млн.

За даними Пенсійного фонду, усього в Україні понад 11,1 млн пенсіонерів, із них 8 млн 330 тис. одержують пенсію за віком. Середній розмір пенсії за віком – 3539 грн.