Philips, Hyundai, Virgin. Понад 400 світових компаній на конференції в Лондоні пообіцяли підтримати відновлення України

Philips, Hyundai, Virgin. Понад 400 світових компаній на конференції в Лондоні пообіцяли підтримати відновлення України
Підтримати відновлення України обіцяли компанії із 36 країн
Фото: ЕРА
21 червня на конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), яка відбувається у Лондоні, понад 400 компаній із 36 країн світу підписали "Українську ділову угоду" (Ukraine Business Compact), пообіцявши підтримати відновлення української економіки. Про це йдеться у пресрелізі, опублікованому на сайті уряду Великобританії.

"Понад 400 компаній із 38 країн із сукупним річним доходом понад $1,6 трлн зобов'язалися підтримати відновлення і реконструкцію України після незаконного вторгнення Росії. Найбільші конгломерати, міжнародні корпорації і роздрібні мережі входять до преліку тих, хто підписав "Українську ділову угоду", ініціатором якої є Великобританія", – ідеться в повідомленні.

Серед учасників договору – компанії Virgin, Sanofi, Philips, Hyundai Engineering і Citi, зазначили в британському уряді.

Угода передбачає сприяння торгівлі, інвестиціям, обміну досвідом і відповідальному веденню бізнесу в Україні, "щоб забезпечити її відновлення як сталої, гнучкої і успішної економіки", ідеться в релізі.

Окрім того, на цій конференції Великобританія оголосила, що надасть Україні протягом трьох років кредитних гарантій на $3 млрд, а США – про надання Україні нового пакету допомоги на $1,3 млрд. За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, ідеться про інвестиції в ремонт енергомережі України.

Контекст:

Унаслідок війни, яку розпочала Росія, Україна зазнала збитків на суму понад $700 млрд, повідомляв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 3 січня. Він заявляв, що відновлювати Україну влада має намір насамперед коштом заарештованих активів РФ.

Згідно з розрахунками Світового банку станом на березень, для повоєнного відновлення й реконструкції Україні необхідно щонайменше $411 млрд.

Україні для швидкого відновлення необхідно щорічно по $50 млрд упродовж найближчих п'яти років, повідомляв Європейський банк реконструкції та розвитку.