"Підстав для хвилювання немає". У ГК "Нафтогаз України" повідомили, що ціна на газ для населення не зміниться до 1 травня

Тарифний план "Фіксований" – 7,96 грн/м³ – діє до кінця квітня 2023 року, зазначили у ГК "Нафтогаз України"
Фото: depositphotos.com
Постачальник останньої надії – газопостачальна компанія (ГК) "Нафтогаз України" проінформувала 17 серпня у Facebook, що ціна на газ для населення не зміниться до кінця опалювального сезону.

"Опалювальний сезон" – страшні для українців слова, утім, підстав для хвилювання немає. Адже тарифний план "Фіксований" – 7,96 грн/м&³3; – діє до кінця квітня 2023 року. Варто зазначити, що ціна незмінна й довоєнна. "Нафтогаз" працює в режимі нонстоп, щоб безперебійно забезпечити газом кожну домівку, лікарню, садочок, військову частину та інші соціальні об'єкти", – ідеться у повідомленні.

У ГК закликали українців "продовжувати сумлінно сплачувати рахунки".

"До того ж 7,96 грн – це незначні гроші у сучасних українських реаліях… Кожен сплачений рахунок – підтримка в тилу, крок до перемоги та стабільний опалювальний сезон 2022/2023", – зазначили у компанії.

У ГК "Нафтогаз України" також порівняли ціну на газ для населення в Україні з тарифом у країнах Європи.

"А ось у Європі тариф подорожчав. Наприклад, нещодавно у Литві ціна сягнула €1,02 за м&³3;, або близько 42 грн, у Молдові – 22,99 лея/м&³3;, або майже 44 грн, а у Польщі – 6,64 злотих, або понад 53 грн. Серед причин зростання – збільшення закупівельної ціни природного газу на європейському ринку та газовий шантаж Росії", – резюмували у компанії.

Скріншот: Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" / Facebook

Контекст:

7 червня в Україні створили штаб із підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, повідомляла пресслужба уряду. Штаб очолив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Завдання штабу – збалансування енергосистеми, ремонти та оперативне вирішення проблем. Цей опалювальний сезон влада назвала "найважчим в історії".

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що через війну, яку розпочала Росія в Україні, та постійні обстріли інфраструктури збитки енергетичної системи й енергетиків уже "сягнули десятків мільярдів гривень".

Президент України Володимир Зеленський анонсував ремонтну програму для ТЕС, ТЕЦ та котелень, зокрема для тих, що були пошкоджені або повністю розбиті ударами російських військ. Зеленський також наголосив, що цього опалювального періоду Україна не продаватиме газ та вугілля за кордон.

Ще наприкінці квітня уряд України ухвалив рішення залишити ціни на газ для населення та критично важливих підприємств без змін. 31 травня уряд затвердив ціну, за якою газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" реалізовуватиме газ виробникам теплової енергії – 7420 грн (із ПДВ) за 1 тис. м&³3;.

Україна має у сховищах 10 млрд м&³3; газу з необхідних 19 млрд м&³3; для проходження наступного опалювального сезону, зазначав Шмигаль в інтерв'ю, яке було опубліковано 3 липня.

29 липня Рада ухвалила закон про введення мораторію на підвищення тарифів на газ і теплову енергію для населення протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після того, як його буде припинено або скасовано.