Після відкритого вторгнення Росії споживання газу в Україні зменшилося на 40% – Міненерго

Україна накопичує газ для нового опалювального сезону
Фото: pixabay.com
Після повномасштабного вторгнення російських військ, яке почалося 24 лютого, споживання газу знизилося більше ніж на третину. Про це 4 серпня повідомив в ефірі національного телемарафону міністр енергетики України Герман Галущенко, проінформувало у Facebook Міністерство енергетики.

"[Галущенко] звернув увагу, що після повномасштабного вторгнення Росії споживання енергоносіїв, зокрема газу, скоротилося приблизно на 40%. З огляду на це, а також розгортання ситуації на фронті, потрібні для накопичення обсяги газу протягом підготовки до ОЗП (осінньо-зимовий період. – "ГОРДОН") можуть актуалізуватися", – ідеться у повідомленні.

Міністр зазначив, що запаси газу необхідні, зокрема, на випадок "кризових ситуацій" з електроенергією.

"В умовах ведення війни через ворожі обстріли можуть виникнути логістичні проблеми з доставкою вугілля на теплогенеруючі підприємства, і за таких умов газ буде потрібен як альтернативний вид палива", – пояснили у Міненерго.

Наразі, за словами Галущенка, українська енергосистема працює стабільно і виробляє достатню кількість електроенергії, "навіть із профіцитом".

4 серпня у Кабінеті Міністрів України повідомили, що країна готова до опалювального сезону приблизно на 60%.

За даними Міненерго, на складах ТЕС і ТЕЦ є 1,83 млн тонн вугілля від запланованих 2,5 млн тонн, а до сховищ газу закачали понад 12 млрд м&³3; газу з необхідних 19 млрд м&³3;.

Контекст:

7 червня в Україні створили штаб із підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, повідомляла пресслужба уряду. Штаб очолив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. Завдання штабу – збалансування енергосистеми, ремонти та оперативне розв'язання проблем. Цей опалювальний сезон влада назвала "найважчим в історії".

Шмигаль заявляв, що через війну, яку Росія розпочала в Україні, та постійні обстріли інфраструктури збитки енергетичної системи та енергетиків уже "сягнули десятків мільярдів гривень".

Президент України Володимир Зеленський анонсував ремонтну програму для ТЕС, ТЕЦ та котелень, зокрема для тих, які було пошкоджено або повністю зруйновано ударами російських військ. Зеленський також наголосив, що під час цього опалювального періоду Україна не продаватиме газу та вугілля за кордон.