Після звинувачень у підкупі виборців міськрада Дніпра ускладнила надання матеріальної допомоги

Мерія Дніпра виділяла на матдопомогу 140 млн грн
Фото: radiosvoboda.org

Поліція Дніпропетровської області повідомила, що перевірила інформацію про нібито купівлю голосів виборців у приміщенні мерії Дніпра і з'ясувала, що заходи пов'язані з рішенням міськради за жовтень 2018 року.

У будівлі міської ради Дніпра видавали матеріальну допомогу, що можна розцінити як підкуп виборців. Про це "Радіо Свобода" заявив 10 лютого глава громадської організації "Громадський контроль" Артем Романюков.

"Ми зняли в міській раді дві агітаційні зустрічі з бюджетниками. Фактично звозять масово бюджетників щодня і конвеєром "прокачують". Водночас у цих бюджетників на їхніх робочих місцях роздають бланки і просять заповнювати заяви на матеріальну допомогу й надавати копії паспорта та коду. Із дитсадків, шкіл, лікарень люди нам пересилають ці бланки. Виходить, що їх спершу звозять і агітують, а потім закріплюють результат матдопомогою", – сказав він.

"Радіо Свобода" зазначає, що у "Громадському контролі" вважають, що бюджетні кошти використовують для "матеріального заохочення" виборців.

"Ми подивилися на загальні обсяги фінансування: 140 млн грн – це величезна сума. Їх узяли й перекинули з трьох проектів: реконструкція школи, стадіону й лікарні", – підкреслив Романюков.

У поліції Дніпропетровської області поінформували, що перевірили інформацію ЗМІ про те, що у Дніпрі відкрито купують голоси виборців.

"Установлено, що вказані заходи проводяться згідно з рішенням Дніпровської міської ради від 24 жовтня 2018 року "Про затвердження положення про призначення та надання адресної матеріальної допомоги окремим категоріям громадян", – зазначили правоохоронці.

11 лютого секретар міськради Дніпра Олександр Санжара повідомив, що на сесії міськради депутати проголосували за відмову від спрощеної процедури надання матеріальної допомоги.

"Міська рада надає матеріальну допомогу за тією процедурою, яка вже прописана. Суму призначає профільна комісія. Однак просто подання паспорта і коду – це маніпуляція. Це – виключні випадки для того, щоб виплатити кошти людям, котрі опинилися у надскладній ситуації. Ми розуміємо, що люди у тяжкому становищі. Однак повний пакет документів подавати краще, ніж через маніпуляції певних громадських організацій та ЗМІ мати ситуацію, коли до виконкому прийшли 90 тис. людей", – сказав Санжара.

У 2019 році в Україні відбудуться президентські і парламентські вибори.