Політолог Охотін про законопроєкт №5600: Він однозначно буде дуже поганим знаком для всіх потенційних інвесторів

Петро Охотін: Ми точно від цього не виграємо
Фото: agropolit.com
У разі ухвалення змін до Податкового кодексу легальний бізнес, який і раніше платив усі податки, буде змушений в умовах кризи і пандемії платити ще більше, заявив політичний експерт Петро Охотін у коментарі "24 каналу".

"За логікою авторів законопроєкту, якщо цей закон буде прийнятий, то в бюджет надійде близько 50 млрд грн. Але що робити бізнесу, який і так платив усі податки? Незважаючи на пандемію, незважаючи на кризу, незважаючи на все інше, вони зараз будуть змушені платити ще більше. Це однозначно буде дуже поганим знаком для всіх потенційних інвесторів, для експертів міжнародних, які працюють з економікою. Ми точно від цього не виграємо", – переконаний експерт.

Він вважає, що наростити надходження в бюджет від податків можна, якщо позбутися корупційних схем на низці ринків: нафтопродуктів, тютюну, електроніки та сільськогосподарської продукції. "24 канал" пише, що 2020 року через нелегальне виробництво нафтопродуктів бюджет недоотримав 19 млрд грн, цьогоріч ця цифра може становити вже 22 млрд.

"Якщо ми говоримо про сірі нафтопродукти, то це і втрата в економіці країни, і відхід грошей невідомо кому. Дуже часто такі сфери мають стосунки із РФ та Білоруссю. Тобто із країнами, які мають свої інтереси. Виходить, що це ще й загроза національній безпеці", – заявив Охотін.

Контекст:

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому його потрібно суттєво доопрацювати. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.

Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков вважає, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.

Якщо Рада ухвалить ініційовані Кабміном у законопроєкті №5600 зміни в податкове законодавство, це призведе до погіршення інвестиційного клімату у країні і сваволі контрольних органів. Про це йдеться в заяві Європейської бізнес-асоціації.

17 червня двоє позафракційних нардепів подали в Раду альтернативний законопроєкт, його детально аналізувало видання "Главком".