Політолог Решмеділова: АМКУ підозрює виробників курки в змові. Панове добрі, займіться краще ситуацією на паливному ринку
Протягом року в Україні зростали ціни на паливо та комунальні послуги, підвищувалася мінімальна зарплата, і ціни на м'ясо птиці не могли не зростати, заявила політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова, коментуючи дані Антимонопольного комітету України, який допустив цінову змову на ринку курятини.
Політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова у своєму Facebook закликала Антимонопольний комітет України (АМКУ) зайнятися не куркою, а цінами на паливному ринку.
"АМКУ оголосив про те, що підозрює виробників курки у змові і нібито нечесному підвищенні цін на продукцію. Водночас ані словом не згадав про те, що в змові з виробниками курки мають бути паливні барони WOG, OKKO, SOCAR, які семимильними кроками протягом року піднімали ціни на паливо (а це постачання), змушуючи всіх інших враховувати це підвищення цін у собівартості вироблюваної продукції і підлаштовуватися під них, – написала вона. – До змови ще можна додати уряд, який підняв ціни на комунальні послуги і зарплати, у такий спосіб знову-таки підвищивши собівартість продукції підприємств. І, звичайно ж, Держстат, який не зафіксував минулого року різких стрибків у ціні на курку. Пояснити дані статистики про те, що курка стала дешевшою наприкінці минулого року, можна тільки змовою з виробниками курки".
Політолог порадила чиновникам з Антимонопольного комітету не вийти у вивченні змови на самих себе.
"Що хочеться сказати АМКУ щодо цього? Панове добрі, постарайтеся в цьому дослідженні не вийти самі на себе і займіться краще ситуацією на паливному ринку", – заявила Решмеділова.
Її колега, голова Інституту публічної політики і консалтингу ІНПОЛІТ Сергій Биков у своєму Facebook додав, що "це не що інше, як зсув порядку денного з бензину на курку".
"Але, очевидно, що дослідження АМКУ закінчиться нічим. Уже опублікований огляд Держстату, де проаналізовано тенденції на ринку м'яса у 2017 році і чорним по білому видно відсутність якихось змов. Навіть навпаки: єдина змова, яка могла бути у виробників курки минулого року, – це стримати ціну і навіть трохи опустити її наприкінці року", – написав він.
Напередодні агентство "Українські новини" опублікувало відповідь першого заступника голови Антимонопольного комітету Марії Нижник, у якій вона повідомила, що регулятор "продовжує дослідження ринку курячого м'яса і, за попередніми результатами, допускає наявність можливого порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді узгоджених дій виробників у частині узгодження цінової політики".