Порошенко закликав бізнес вносити свої пропозиції щодо запровадження податку на виведений капітал
Президент України Петро Порошенко заявив про необхідність "нової податкової філософії".
Президент Петро Порошенко 12 березня на зустрічі з представниками бізнесу в Києві запросив їх до обговорення питання про запровадження в Україні податку на виведений капітал. Про це повідомила прес-служба глави держави.
"Я до вас звертаюся, бо мені як президенту, і певен, що й уряду, потрібна ваша допомога з аргументацією", – пояснив він.
За словами Порошенка, "із цього приводу потрібна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами та асоціаціями бізнесу".
"Ідеться не просто про податки. Ідеться про нову філософію. Ми захищаємо цим законопроектом малий та середній бізнес. Значно спрощується облік: що ти вивів – сплати податки. Що залишив – інвестуєш у бізнес", – зазначив він.
Глава держави підкреслив, що на першому етапі таку практику можна поширити лише на малий і середній бізнес. Також він готовий "знайти компроміси щодо іноземних інвесторів".
"Але 100% це на сьогоднішній день у багатьох країнах, включаючи Грузію, Естонію, спрацювало позитивно", – розповів він.
На переконання президента, така нова податкова політика кардинально змінить інвестиційний клімат.
"Навіщо витягувати гроші? Вкладай у розвиток виробництва. Думаю, що тут на сьогоднішній день ми маємо діяти рішуче", – резюмував Порошенко.
На сайті президента опублікували законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал". Водночас глава держави заявив, що поки не подаватиме його у Верховну Раду.
4 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів попередньо схвалив проект закону про податок на виведений капітал і передав його на розгляд Національної ради реформ при президентові. Міністерство фінансів публікувало основні тези документа на своєму сайті.
У січні 2018 року начальник офісу великих платників податків Держфіскальної служби Євген Бамбізов попередив, що через можливе введення податку на виведений капітал держбюджет України втратить 80 млрд грн.