"Правильне оподаткування – мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав". Гетманцев прокоментував петицію за його відставку
У Гетманцева запитали, як він ставиться до відкритого листа за його відставку і чому, на його думку, така ініціатива з'явилася.
"Прекрасно до неї ставлюся. Чому виникла – це питання до її ініціаторів, а моє ставлення добре. Ви можете собі таке уявити в Росії? Наприклад, відносно [прем’єр-міністра Михайла] Мішустіна? Я не порівнюю посади, просто не знаю прізвища їхнього голови податкового комітету. Можете уявити, щоб у Росії за відставку зібрали тисячі підписів? Значить, ми правильно живемо і працюємо. На відміну від них, у нас є демократія. Я вважаю, зараз найбільш розвинена в усьому світі", – заявив нардеп.
Він підкреслив, що добровільно покидати посаду голови комітету і секретаря нацради не має наміру.
"Там [у петиції] немає пояснень, крім чергової порції міфів про мене. Я не хочу вас шокувати, але будь-яка держава хоче зібрати якомога більше податків. Питання в золотій середині та балансі. Цей баланс за час нашого перебування при владі нам удалося, вдається і, сподіваюся, вдасться знаходити. Ніхто ж не буде сперечатися з тезою, що ми повинні збирати більше грошей для розвитку, соціальних стандартів, зараз для війни, але робити це, не нашкодивши розвитку бізнесу. Що таке правильне оподаткування? Це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав", – заявив Гетманцев.
На зауваження, що багато хто вважає його "уособленням марксистського соціалістичного підходу", він заявив, що за 2,5 року цього скликання Ради у комітеті "ринкових речей за 2,5 року зробили більше, ніж за всю його історію існування до того".
"Тому я точно не марксист. Те, що ми реалізуємо в комітеті 2,5 року, – це не -ізм, а реалізація основного принципу цивілізованого суспільства – закон один для всіх або верховенство права в оподаткуванні: рівне податкове навантаження, рівні умови господарювання. Не так, коли велика корпорація платить менше, бо провела солодку правочку", – стверджує Гетманцев.
Політик розповів, що зустрівся з деякими підписантами листа за його відставку, і вони з ним "знайшли набагато більше спільного, ніж спочатку здавалося".
"Я можу визнати, де недопрацював – за роботою над глобальними процесами, за війною я пропустив комунікацію з бізнесом. Деякі бізнесмени – і я маю на увазі саме бізнесменів, а не тих активістів та самопроголошених експертів, хто заробляє на експлуатації проблем бізнесу, – просто невірно розуміють і не знають, що я роблю та для чого. Мабуть, саме тому там така кількість підписів", – зазначив Гетманцев, додавши, що є й люди, які "добре розуміють користь того, що я роблю, але умисно працюють проти мене та нашої команди".
Контекст:
Фразу "Стягнення податків – це мистецтво обскубувати гусака так, щоб отримати максимальну кількість пір'я за його мінімального шипіння" приписують міністру фінансів Франції Жану-Батисту Кольберу, який жив у XVII столітті.
У відкритому листі за відставку Гетманцева підприємці називають його діяльність уособленням регресивного, популістського соціалістичного підходу, а його самого – послідовним противником економічної свободи, прихильником жорсткішого державного регулювання та придушення підприємницької ініціативи.
За словами підприємців, нещодавні заяви Гетманцева про підвищення податків уже призвели до того, що багато підприємців відмовилися від інвестиційних проєктів в Україні і переносять їх до європейських країн.